Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

1736

W dniach 5-7 maja odbyły się w Rydzynie koło Leszna Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light contact.

W zawodach rywalizował blisko 700 zawodników z 67 klubów w 4 grupach wiekowych ( Kadet młodszy, kadet starszy, junior oraz Senior). 25 medali, 13 tytułów Mistrza Polski, tytuł najlepszej drużyny w formułach Pointfigting i Light-contact wśród Kadetów Starszych oraz nagroda dla najlepszego zawodnika PF dla Janka Bocheńskiego to trofea które zdobyli kickboxerzy X Fight Piaseczno.

Wśród kadetów starszych najlepiej spisali się Klaudiusz Świstulski i Mikołaj Dąbrowski, którzy pewnie wygrali swoje kategorie w obu formułach. Bardzo dobrze walczył również Kacper Zalewski, który wszystkie swoje walki w PF wygrał przed czasem. Wśród Kadetów młodszych na olbrzymie brawa zasługuje Martyna Wieteska, która debiutując na Mistrzostwach Polski i będąc jedną z najmłodszych uczestniczek również zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w dwóch formułach.

Świetnie walczył Janek Bocheński zdobywając złoty medal w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej w tej grupie wiekowej. W juniorach nie zawiodły nasze doświadczone zawodniczki. Patrycja Jaworska i Julia Bonder nie dały najmniejszych złudzeń swoim przeciwniczkom w formule Pointfighting. Swoją klasę potwierdził również Tomasz Kurzeja broniąc tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku.

Gratulujemy medalistom i życzymy sukcesów na najbliższym Pucharze Świata, który już za 2 tygodnie odbędzie się w Budapeszcie. Poniżej pełna lista medalistów: