Karta Seniora już dostępna

6026

 

Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora – Edycja Piaseczno, odbyła się 2 lutego w Urzędzie Miasta. Okaziciel Karty otrzymuje zniżki w ponad 1100 punktach na terenie całego kraju z czego w Piasecznie na początek w 24 miejscach. Wprowadzenie Karty było postulatem Piaseczyńskiej Rady Seniorów.

– Cieszę się, że Piaseczno jest Gminą  coraz bardziej przyjazną seniorom – powiedziała wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak otwierając spotkanie – Dzięki współpracy z Piaseczyńską Radą Seniorów stajemy się coraz bardziej wrażliwi na potrzeby osób 60+ – dodała Wiceburmistrz.  Piaseczyńska Rada Seniorów już pod koniec wakacji poprosiła władze samorządowe o przyłączenie się do Ogólnopolskiej Kart Seniora, której patronem jest Ministerstwo Zdrowia.  Decyzję podjęto po głębokiej analizie oferty kilku ogólnopolskich programów. – Ściągnęliśmy przedstawiciela z samego Krakowa, by odpowiedział na wszystkie pytania zespołu PRS zajmującego się kartą – mówi jedna z członkiń PRS. Na wybór wpłynęła szeroka oferta promocji i zniżek w sanatoriach oraz uzdrowiskach, które są ważne dla osób 60+.

W październiku Rada Miejska w Piasecznie wyraziła zgodę na przyłączenie się Gminy do ogólnopolskiego programu. – Zainteresowanie kartą jest ogromne – mówi Krzysztof Kasprzycki, pracujący z  Piaseczyńską Radą Seniorów i od samego początku pilotujący jej powstanie. – Od momentu podjęcia uchwały przez Radę Miejską odebraliśmy setki telefonów oraz odwiedziły nas dziesiątki seniorów. To świadczy o tym, że powołanie Rady Seniorów było niezwykle potrzebne. Rada spełnia swoją rolę, ponieważ trafnie zdiagnozowała i niezwykle skutecznie przedstawiła potrzeby seniorów lokalnemu samorządowi. Dziękując za realizację postulatów PRS, jej przewodniczący Piotr Jakubowski wspomniał o znaczeniu programu dla grupy 60+. – Dla wielu seniorów liczy się każdy grosz. To dobrze, że dzięki przyłączeniu się do programu będziemy mogli zyskać nie tylko produkty i usługi skierowane do seniorów, ale konkretne oszczędności.  W ramach podziękowań wiceburmistrz otrzymała symboliczną kartę seniora ze swoim nazwiskiem.

Dużą rolę odegrali też lokalni przedsiębiorcy, którzy aktywnie włączyli się w program. Obecnie ponad 24 punkty na terenie Piaseczna oferuje dla seniorów od 5 nawet do 90% zniżki, a liczba przedsiębiorców cały czas wzrasta. Seniorzy sami pozyskują partnerów do tej akcji, ponieważ sami najbardziej wiedzą, jakich towarów i usług potrzebują – powiedział dr Marek Plich ze Stowarzyszenia Manko, które realizuje projekt OKS. Znaczącą rolę w pozyskiwaniu partnerów odegrała Maria Mostowska z Klubu Seniora w Gołkowie – Nie skończyłam marketingu, ale wiem, że trzeba być zdeterminowanym. Przedsiębiorcy dostrzegają nasze pieniądze i wiedzą, że warto z nami współpracować.  W Piasecznie mamy szeroki wachlarz branż: warsztat samochodowy, gabinet podologiczny, sklepy z karmą i akcesoriami dla zwierząt, wypożyczanie i serwis sprzętu sportowego, kwiaciarnie, restauracje, kawiarnie, sklep i serwis sprzętu komputerowego, zakłady fryzjerskie, piekarnię, sklepy spożywcze, gabinet weterynarii a nawet kancelarię adwokacką.  Ich pełna lista wraz z zakresami znajduje się na stronie www.senioralne.piaseczno.eu

Karta jest wydawana nieodpłatnie w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno ul. Kościuszki 5 w trakcie dyżurów Piaseczyńskiej Rady Seniorów w każdy I poniedziałek miesiąca w godz. 9.00 – 11.00 oraz w każdy III poniedziałek miesiąca w godz. 16.00-18.00.