74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

853
Powstanie Warszawskie 2018
Powstanie Warszawskie 2018

1 oraz 4 sierpnia zapraszamy do udziału w uroczystościach rocznicowych.

Oficjalne uroczystości upamiętniające 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się 1 sierpnia przy Kwaterze Wojennej 1939 – 1945 na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie. W Godzinę W tradycyjnie rozbrzmi syrena alarmowa, po czym rozpocznie się Msza św. polowa, Apel Pamięci i Minuta Ciszy. Uroczystości zwieńczą wystąpienia okolicznościowe i złożenie wiązanek.

Natomiast 4 sierpnia Fundacja Dom „Zośki” oraz Centrum Kultury w Piasecznie organizują patriotyczne spotkanie w szczególnym miejscu, które zapisało się w historii Powstania jako dom spotkań konspiracyjnych, czyli w Domu “Zośki”, przy ul. Królowej Jadwigi 11 w Zalesiu Dolnym. W programie uroczystości znalazły się koncert „Muzyczny spacer po Warszawie” w wykonaniu duetu akordeonowego, gawęda historyczna profesora Grzegorza Nowika i wspólne śpiewanie pieśni powstańczych. Do Domu „Zośki” zapraszamy na godz. 17.00.

Tego samego dnia odbędzie się także rajd rowerowy „Wdzięczni Ojcom”. Zbiórka umówiona jest na godz. 10.00 przy kościele św. Anny w Piasecznie.