77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

4017
Plakat wydarzenia 77. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

Aktualizacja 1.08.godz. 12.00

Koncert i gawęda historyczna w związku z alertem pogodowym przeniesione zostały do Domu Kultury, bezpośrednio po uroczystościach na cmentarzu parafialnym
—————————————————————————————————–

1 sierpnia (niedziela) 2021 roku o godz. 17.00 zapraszamy na obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W programie:
godz. 17.00
Godzina „W”, Msza święta w intencji ofiar Powstania Warszawskiego z udziałem Chóru Lira i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej. Przemówienia okolicznościowe, złożenie wiązanek.
Kwatera Wojenna, Cmentarz Parafialny przy ul. Kościuszki w Piasecznie

godz. 19.30
Wieczór w Domu Zośki
Gawęda Historyczna, koncert Kuby Michalskiego
Dom Zośki, Zalesie Dolne, ul. Królowej Jadwigi 11
Wstęp wolny

Obchody 1 sierpnia w rocznicę wybuchu wojny
Obchody 1 sierpnia w rocznicę wybuchu wojny

Corocznym spotkaniem w ogrodzie dawnego domostwa Rodziny Zawadzkich, upamiętnimy rocznicę Powstania Warszawskiego. Wieczór poprowadzi Pani Hanna Zbyszewska (Fundacja Dom Zośki) a muzycznie uświetni koncert Kuby Michalskiego. Koncert będzie kompilacją pieśni powstańczych, utworów naszego genialnego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej oraz kompozycji do wierszy poetów Pokolenia Kolumbów.
Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Z żoną Anetą założył zespół „Cotton Cat”. Nagrał z nim pięć płyt. Jego piosenki uzyskiwały wyróżnienia na festiwalu OPPA, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami ballad Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce. Wydał dwie płyty solowe – z piosenkami Kaczmarskiego i „Podróż” – z kompozycjami artysty do wierszy znanych poetów.

Wydarzenie na FB