Akcja sprzątania lasu w Głoskowie – 08.05.2021

363
Las w Głoskowie - foto Alarm dla Klimatu Piaseczno
Las w Głoskowie - foto Alarm dla Klimatu Piaseczno

Pogromcy Śmieci tym razem w Głoskowie! Grupa Alarm dla Klimatu Piaseczno zaprasza do udziału w akcji sprzątania lasu w Głoskowie i jego okolicy, którą organizuje w sobotę 08 maja 2021 r. od godz. 10.00 przy ulicy Abramowicza i Rybnej.

Dlaczego tam? Bo to nasza wspólna przestrzeń, z której chętnie korzystamy rekreacyjnie i trzeba o nią zadbać! Jest tu stary Cmentarz z czasów I Wojny Światowej, tętniący życiem las i Głoskowskie Stawy Rybne, których przedstawiać nikomu nie trzeba. Ten historyczno – przyrodniczy koktajl wielkiej mocy przyciągnął też Pogromców Śmieci! Sprawmy wspólnie by pozostał tu komplet majestatycznych olch i sosen, ale bez toreb foliowych, butelek i puszek. Przybywajmy! Posprzątajmy!

Małe społeczności na całym świecie angażują się w usuwanie dzikich wysypisk śmieci, promocję segregacji odpadów i poszanowanie lasów. Alarm dla Klimatu Piaseczno i mieszkańcy tych okolic zapraszają na wspólną lekcję ochrony lasu z przesłaniem: Sprzątamy miejsca, które kochamy!

Z domu zabieramy rękawice ogrodowe, wygodny stój i dobry humor.
Warto zabrać ze sobą coś do picia, jakąś przekąskę, płaszcz przeciwdeszczowy, choć liczymy na słońce! Pamiętamy o maseczkach.
Starujemy w Sobotę, 8 maja o godz. 10.00 przy Cmentarzu z I Wojny.
Udział w akcji jest bezpłatny i dobrowolny. Osoby niepełnoletnie proszone są o przyjście z rodzicem lub pełnoletnim opiekunem. Prosimy o odpowiedzialne zachowanie – bierzesz udział w akcji na własną odpowiedzialność.

WYDARZENIE NA FB