ART❤️Józefosław – street art, ilustracja, komiks, manga

588
Plakat wydarzenia ART Józefosław - street art, ilustracja, komiks, manga
ART Józefosław - street art, ilustracja, komiks, manga

To już drugi raz! W Józefosławiu u zbiegu ulic Cyraneczki i Julianowskiej będziecie mogli zobaczyć wystawę plenerową z cyklu ART❤️Józefosław. Czas trwania wystawy od 28 czerwca do 30 września 2021 roku.

Pierwsze 6 tygodni zajmie Wam oglądanie prac Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej. To graficzka i scenografka, ale przede wszystkim ilustratorka książek. Jej twórczości będą towarzyszyć obrazy, których autorem jest Rob Roy – artysta street artu. Następnie, już od 15 sierpnia, zobaczymy prace Megan Uosiu – rysowniczki mangi, autorki komiksów i postaci do gier komputerowych oraz Jana Sidorownina – autora komiksów oraz propagatora tej formy sztuki.

Projekt ART❤️Józefosław jest realizowany przez Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław ze środków pozyskanych w ramach konkursu na realizację zadania publicznego Gminy Piaseczno oraz środków własnych stowarzyszenia.

W 2020 roku zaprezentowaliśmy malarstwo Jadwigi Wolskiej i Krzysztofa Kargola oraz akwarele Agnieszki Hernik, fotografie Agnieszki Czyżkowskiej.

W tym roku wybraliśmy twórczość zupełnie innego rodzaju artystów. Chcemy otwierać oczy na sztukę. Wystawom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty dla młodzieży z gminy Piaseczno, w wieku 13-18 lat z ilustracji, graffiti, rysowania komiksów oraz mangi.

Szczegółowe informacje i regulamin warsztatów na stronie www.pomyslnajozefoslaw.pl

Zapraszamy na wystawę Art love Józefosław!