Dotknij Dźwięki – warsztaty rodzinne

369
Dotknij Dźwięki - warsztaty rodzinne

Przystanek Kultura zaprasza na niezwykłe warsztaty w ramach obchodów 590-lecia nadania praw miejskich Piasecznu. „Dotknij Dźwięki” – warsztaty rodzinne słuchania i tworzenia dźwięku odbędą się 7 września 2019 roku w godz. 11:00 – 12:30.

Chcesz sprawdzić czy można dotknąć dźwięku? A może chcesz się dowiedzieć, czy można dźwięk zobaczyć ? Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach słuchania i tworzenia dźwięków. Uczestnicy będą rozpoznawać dźwięki , poznają świat szmerów i hałasów. Dowiedzą się czy możliwy jest ruch bez dźwięku i zbadają czy istnieje Cisza. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunem w wieku 5 – 10 lat. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Topolski perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia tonoise, soundscapeigroove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Współpracował z Zachętą, Muzeum Narodowym z Krakowie. Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu (2004), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2010, 2013), Fundacji Wyszehradzkiej w Galerii Skolska 28 w Pradze (2011) oraz Fundacji ArtsLink w Nowym Jorku – rezydencja w Ohio Sate University School of Music(2013). Przebywał i pracował w ośrodku muzyki elektroakustycznej EMS w Sztokholmie (2013). Brał udział w wielu festiwalach m.in :Sanatorium Dźwięku,Narracje, CoCArtUnsound , Line_in :Line_out, Wien Modern, Stimul, Echofluxx, Jazz and Experimental Music from Poland. Grał na perkusji w zespołach: Kobiety, NightCome, Red Rooster, był założycielem wraz M.bunio.S grupy Ludzie.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/377065136327621/