Duathlon Piaseczno 2019

658
Duathlon Piaseczno 2019

W latach 2014 -2018 w Piasecznie odbywały się zawody triathlonowe w ramach Garmin Iron Triathlon – największego i najstarszego cyklu w Polsce. Piaseczno pozostaje na mapie rywalizacji, tym razem odbędą się tu zawody w formule duathlonu. Impreza odbędzie się 12 października 2019 r.

Duathlon Piaseczno odbędzie się na dwóch dystansach: sprint oraz standard. Na dystansie sprinterskim zawodnicy będą mieli do pokonania: 5 km biegu, 20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu. Limit na ukończenie dystansu będzie wynosił 2 godziny.  Dwa razy dłuższy dystans standard to: 10 km biegu, 40 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Wyścig trzeba będzie ukończyć limicie 4 godzin. W ramach duathlonu w Piasecznie będzie można wziąć udział w rywalizacji indywidualnej lub w sztafetach. Sztafeta może składać się z 2 lub 3 osób, które na zmianę biegną i jadą na rowerze. Imprezą towarzyszącą duathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Piaseczno Kids na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że Piaseczno pozostanie gospodarzem organizowanych przez nas zawodów. Po wieloletniej historii triathlonu w tej miejscowości, przyszedł czas na zawody w formule duathlonu. Mamy nadzieję, że również ta odsłona sportowej rywalizacji przypadnie zawodnikom do gustu. Szybka trasa i dwa dystanse do wyboru umożliwiają start zarówno amatorom, jak i profesjonalistom”.– powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

To pierwsze tego typu zawody w Piasecznie. Centrum zawodów będzie Stadion Miejski Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę biegową poprowadzoną po terenie stadionu oraz po okolicznych ścieżkach, ulicach oraz drogach utwardzonych biegnących w okolicy rzeki Jeziorki. Trasa kolarska prowadzić będzie Aleją Kalin, Aleją Brzóz, ul. Willanowską, ul. Dworską i następnie przez miejscowości Jazgarzew, Łbiska, Pęchery i Piskórka.

Zapisy na oba dystanse Duathlon Piaseczno oraz na zawody biegowe dla najmłodszych ruszą już 1 marca na oficjalnej stronie zawodów www.duathlonpiaseczno.pl. Dla pierwszych 100 zapisanych osób na każdym dystansie przygotowaliśmy specjalne rabaty.

Organizatorami zawodów są Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie oraz Labosport Polska.

Szanowni mieszkańcy,
Informujemy, że w związku z organizacją imprezy sportowej pn. Duathlon Piaseczno, w dniu 12.10 (sobota) wystąpią utrudnienia w ruchu. W godzinach 10:00-14:00 zamknięta dla ruchu zostanie droga na odcinku Piaseczno – Piskórka (w zał.). Trasa poprowadzona będzie następującymi ulicami – Aleja Kalin, Aleja Brzóz, Osikowa, Wilanowska, Jeziorki, Dworska, Źródlana, Szkolna (Jazgarzew), Chrobrego (Łbiska) – Pęchery – Piskórka. Przepraszamy za utrudnienia.

Duathlon Piaseczno 2019

Rejestracja na zawody Duathlon Piaseczno 2019 rozpoczęła się!

Zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego co będzie jednoznaczne z utworzeniem konta zawodnika. Jeśli posiadasz już konto na www.startlist.pl, to wystarczy się zalogować, a następnie kliknąć w menu „Zapisz się na zawody” i postępować zgodnie z poniższymi krokami. Posiadacze konta mają możliwość porównywania wyników, śledzenia statystyk, a także wygenerowania certyfikatu ukończenia zawodów po każdej imprezie. Jeśli pojawił się problem z rejestracją na zawody lub masz jakieś pytania prosimy o kontakt na mail biuro@startlist.pl.

Podczas zawodów Duathlon Piaseczno 2019 obowiązywać będą licencje Polskiego Związku Triathlonu (na obu dystansach).

Jak krok po kroku zapisać się na zawody?

  1. Kliknij na link kierujący do formularza zgłoszeniowego: dystans sprint/dystans standard, a jeśli masz już konto na startlist.pl to zaloguj się.
  2. Po przejściu do formularza zgłoszeniowego uzupełnij wymagane dane osobowe i naciśnij przycisk „następny krok”.
  3. Wybierz imprezy, na których chcesz wystartować i zatwierdź zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz regulamin zawodów.
  4. Po wybraniu imprez, na których chcesz wystartować naciśnij przycisk “Zapisz się na wybrane zawody”.
  5. Po wciśnięciu przycisku, Twoje nazwisko ukaże się na liście startowej, a na mail przyjdzie wiadomość potwierdzająca zgłoszenie do zawodów.
  6. Ureguluj opłatę startową przez system płatności PayLane lub tradycyjnym przelewem w terminie do 7 dni od momentu zgłoszenia się na zawody.
  7. Numer startowy zostanie nadany automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty na konto podane w mailu.

Zgłoszenia na zawody Piaseczno Kids dla zawodników poniżej 16 roku życia
Rejestracja do Piaseczno Kids także się rozpoczęła. Zgłoszenia osób poniżej 16 roku życia może dokonać rodzic, trener lub opiekun prawny takiej osoby. Osoba poniżej 16 roku życia może zgłosić się też samodzielnie, lecz do tego będą wymagane wszystkie dane osobowe łącznie z własnym e-mailem. Po zarejestrowaniu lub zalogowaniu się dorosłej osoby do systemu zapisów na www.startlist.pl w menu górnym pojawi się pozycja „Moi podopieczni”. Tam należy dodać swoich zawodników poniżej 16 roku życia. Następnie należy wejść w „Zapisz się na zawody”, wybrać imprezę, na którą chcemy zapisać dziecko i postępować zgodnie z instrukcjami.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/577891272677201/

Duathlon Piaseczno 2019