II Konferencja PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE

1515
Plakat wydarzenia II Konferencja PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE
II Konferencja PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE

5 i 6 listopada 2021 roku odbędzie się II Konferencja PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE. Miejsce: Piaseczno, CEM, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapisy: dziedzictwopiaseczna@piaseczno.eu.

II Konferencja PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE
5 listopada (piątek) 2021
godz. 16.30 – 20.00
Architektura i sztuka XVIII w. w Piasecznie
6 listopada (sobota) 2021
godz. 10.00 – 19.00
Piaseczno w początkach XXI w. kształtowanie krajobrazu centrum miasta – rewitalizacja

Poszczególne wykłady można śledzić również online, na FB Gminy Piaseczno.

Dziedzictwo kulturowe stanowi nieodłączny element, który od wieków kształtował krajobraz Piaseczna. Nieoczywista architektura, zapomniana przez czas sztuka, oraz niezwykłe postacie wpłynęły na wygląd centrum miasta – tworząc unikatową przestrzeń, która mimo wielu dokonanych w XXI wieku zmian, nadal zachowuje swój charakter i historię.

Zapraszamy 5-6 listopada 2021 roku wszystkich mieszkańców miasta oraz miłośników dziedzictwa kulturowego na II konferencję naukową pt.: „Piaseczno miasto historyczne”. W piątek 5 listopada wspólnie przeniesiemy się w podróż po XVIII-wiecznym Piasecznie, odkrywając jego zapomniane przez czas tajemnice. W sobotę 6 listopada zostanie podjęty temat rewitalizacji miasta w początkach XXI wieku.

Program II konferencji PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE

Pobierz: program II konferencji PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE (.pdf, 5.43 MB)

Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz, Zespół Konsultacyjny ds. Dziedzictwa Piaseczna, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna i Centrum Kultury w Piasecznie. Partnerem naukowym jest Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej.

WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne i limity miejsc na sali, zachęcamy do wcześniejszego potwierdzenia uczestnictwa na adres mailowy: dziedzictwopiaseczna@piaseczno.eu

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/3059855294299786/

Program II konferencji PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE
Program II konferencji PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE