II Piaseczyńska Noc Muzeów

1698
II Piaseczyńska Noc Muzeów

18 maja 2019 roku w godz. 17:00 – 23:00 odbędzie się II PIASECZYŃSKA NOC MUZEÓW.

Organizatorzy: Centrum Kultury, Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Miejsce: Piaseczno, teren Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej, ul. Sienkiewicza 14. Wstęp wolny.

Stacja kolejki to rozległy, industrialny i trochę magiczny teren w samym centrum miasta. Centrum Kultury i Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej (PGTKW) uznały, że jest to wprost idealne miejsce na taką imprezę.

W programie m.in.: przejazdy kolejką (w tym przejazd z przewodnikiem), spacer historyczny, zwiedzanie terenu kolejki, spotkania autorskie na temat publikacji o Piasecznie, czterogodzinne wydarzenie muzyczne w wykonaniu piaseczyńskich zespołów i orkiestr – RoCK w Muzeum.

RoCK w Muzeum – Czterogodzinne wydarzenie muzyczne inspirowane: gatunkiem muzycznym jakim jest Rock, przewodnimi tematami muzycznymi z koncertów skrzypcowych A. Vivaldiego pt.: “Cztery pory roku”, oraz tematyką związaną z porami roku przewijającą się w tekstach młodych artystów.

Każdy słuchacz znajdzie tu coś dla siebie począwszy od rockowych lokalnych kapel, repertuaru rockowych ballad w wykonaniu Orkiestry Dętej, improwizacji na temat Vivaldiego w innych gatunkach muzycznych oraz kameralnych występów podczas których usłyszymy w warstwie tekstowej tematy związane z porami roku. A wszystko to “okraszone” aktywnością prowadzącego w ramach RoCK Radia.

Wydarzenie przygotowane przez dział edukacji muzycznej Centrum Kultury jest formą integracji młodych artystów z lokalną społecznością w ramach inspirowania twórczości amatorskiej i wspierania aktywnego uczestnictwa w kulturze.

PROGRAM:
17:00 – 18:00 – Opowieści i legendy dla najmłodszych
17:00 – 18:30 -“O Piasecznie… z książką w wagonie” – spotkanie z autorami publikacji i prezentacja wydawnictw książkowych
18:30 – 20:00 – Wycieczka kolejką wąskotorową z opowieścią przewodnika Stanisława Hofmana
20:30 – 22:00 – „Śladami piaseczyńskiej ciuchci”- spacer miejski z przewodnikiem przy świetle lamp kolejowych
17:00 – 23:00 – Zwiedzanie zabytkowych hal i zaplecza technicznego Kolei Wąskotorowej
17:00 – 23:00 – Przejazdy pociągami, drezynami, pojazdami zabytkowymi
17:00 – 23:00 – Ekspozycja zabytkowych samochodów z kolekcji Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa
17:00 – 23:00 – Wypalanie raku i prezentacja pracowni ceramicznej na stacji Piaseczno Miasto
19:00 – 23:00 – „RoCK w Muzeum” – SCENA ROCKOWA:
19:20 – „Czarny sen”
20:00 – promocja pierwszej, limitowanej wersji płyty zespołu „Afekt”, wywiad z członkami zespołu oraz konkurs w którym będzie można wygrać płytę
20:15 – „Inspiracje rockowe” – Piaseczyńska Orkiestra Dęta
20:20 – „Afekt”
21:05 – formacje perkusyjne CK DRUMS i CK Drumbit
21:30 – „Inspiracje rockowe” – Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej
21:40 – „Together”
22:15 – „JAMMerZ”
22:30 – „Manaus”
20:00, 20:30, 21:00, 22:00 – „RoCK w Muzeum” – Scena Kameralna w restauracji „Odjazd” – rockowe inspiracje wokalno-instrumentalne
22:00-22:35 – występ zespołu Vox Varsche (na scenie kameralnej restauracji Odjazd)

Konstrukcja bloku muzycznego: “RoCK w muzeum” podzielona jest na cztery części: Wiosna/Lato/Jesień/Zima dlatego też o każdej pełnej godzinie usłyszymy grany z balkonu konkretny, muzyczny motyw przewodni z “Czterech Pór Roku” A. Vivaldiego w aranżacji rockowej.

DZIAŁ TRADYCJI I DZIEDZICTWA KULTUROWEGO ZAPRASZA NA:

17.00 – 18.00 – OPOWIEŚCI I LEGENDY DLA NAJMŁODSZYCH

„BAŚNIE STAREGO PAROWOZU”

Spotkanie z Michałem Malinowskim – znanym i cenionym opowiadaczem, pisarzem, pedagogiem i podróżnikiem, założycielem Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Autorem nowatorskich metod opowiadania i poszukiwaczem inspiracji.

Warsztaty plastyczne dla dzieci

Po opowieściach Michała Malinowskiego zapraszamy na bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci. Motywem przewodnim będzie parowóz – będziemy wykonywać modele parowozów! (Dla zainteresowanych możliwość zakupienia dodatkowych modeli) UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: tel. 22 756 76 00 lub tradycja@kulturalni.pl

17.00 – 18.30 – O PIASECZNIE… Z KSIĄŻKĄ W WAGONIE

Spotkanie z autorami publikacji książkowych poruszających piaseczyńskie tematy – m.in. Ewą i Włodzimierzem Bagieńskimi, Dorotą Zając, Joanną Kowalską-Nowak i Elżbietą Kozak, Sebastianem Sękiem, Stanisławem Hofmanem…

Spotkanie będzie okazją do prezentacji znanych i mniej znanych, często niedostępnych na rynku pozycji książkowych, bezpośredniej rozmowy z autorami, dyskusji na temat planów wydawniczych. Dla uczestników spotkania bezpłatne egzemplarze publikacji z cyklu „Warto zobaczyć”.

18.30 – 20.00 – OPOWIEŚĆ PRZEWODNIKA NA TRASIE PRZEJAZDU KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ

Podczas planowanej przez Kolej Wąskotorową wycieczki piaseczyńską ciuchcią znany piaseczyński przewodnik, Stanisław Hofman opowiadać będzie o historii kolejki. Informacja o biletach na przejazd – Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

20.30 – 22.00 – ŚLADAMI PIASECZYŃSKIEJ CIUCHCI. SPACER MIEJSKI Z PRZEWODNIKIEM PRZY ŚWIETLE LAMP KOLEJOWYCH

Aby lepiej poznać historię piaseczyńskiej kolejki przygotowaliśmy spacer po Piasecznie. Stanisław Hofman – przewodnik, miłośnik i popularyzator lokalnej historii poprowadzi nas do miejsc związanych z piaseczyńską ciuchcią i uraczy opowieścią o dawnej wąskotorówce. A wszystko to dziać się będzie po zmroku, przy świetle lamp kolejowych! Czeka nas ciekawa wycieczka!

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/268224127279349/