Kiermasz Wielkanocny – ODWOŁANY

781
Plakat wydarzenia Kiermasz Wielkanocny w Piasecznie 2021
Kiermasz Wielkanocny w Piasecznie 2021

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem ograniczeń w całym kraju, Centrum Kultury w Piasecznie odwołuje tegoroczny Kiermasz Wielkanocny.

28 marca 2021 roku (Niedziela Palmowa) w godz. 10.00 – 15.00 odbędzie się Kiermasz Wielkanocny na pl. Piłsudskiego (Rynek) w Piasecznie. Wstęp wolny.

Kiermasz Wielkanocny to tradycyjne wydarzenie w Piasecznie odbywające się corocznie w Niedzielę Palmową. Na piaseczyńskim rynku rozstawione są stoiska handlowe z pisankami, palmami wielkanocnymi, różnorakim rękodziełem, wędlinami i wypiekami domowymi. To przedświąteczne spotkanie służy kultywowaniu świątecznych tradycji, budowaniu wspólnoty mieszkańców i poczucia tożsamości. Ideą spotkania jest także zwrócenie uwagi na prace lokalnych rękodzielników – tradycyjnie przygotowywane ozdoby czy wyroby spożywcze.

Niestety ze względu na obowiązujące nas obostrzenia sanitarne w tym roku rezygnujemy z tradycyjnego spotkania mieszkańców przy “Stole Wielkanocnym”, czy składania życzeń przez burmistrza Piaseczna. Nie przewidujemy także konkursów oraz animacji.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/2771859009732501/

WIĘCEJ INFORMACJI: KIERMASZ WIELKANOCNY W PIASECZNIE