Kobiece Piaseczno – spotkanie z Mirą Walczykowską

549
Kobiece Piaseczno

24 kwietnia 2019 roku o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z Mirą Walczykowską, w ramach cyklu spotkań pn.: Kobiece Piaseczno.

Miejsce: Piaseczno, Miejski Klub Seniora, ul. Dworcowa 9. Wstęp wolny.

Mira Walczykowska – założycielką galerii Kolonia Artystyczna w Zalesiu Dolnym, historykiem sztuki oraz organizatorką wielu wydarzeń kulturalno-artystycznych. Mira Walczykowska od dziecka mieszka w Zalesiu, pasjonuje się jego historią i jest autorką wielu publikacji o swojej miejscowości. Nagrodzona wieloma wyróżnieniami za działania na rzecz propagowania kultury i sztuki. m.in. wyróżnieniem MKiDN „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i za działalność społeczną. Od 2012 roku prowadzi Kolonię Artystyczną – magiczne miejsce w Zalesiu Dolnym. Jest założycielem galerii i kuratorem większości wystaw artystycznych. Organizuje koncerty i spotkania filmowe, autorskie etc. W swojej działalności najbardziej ceni możliwość kontaktu z ciekawymi ludźmi, artystami i oczywiście ogromną przyjemność z przebywania na co dzień w świecie sztuki.

„Projekt przedstawiający sylwetki znanych mieszkanek miasta, które swoje życie prywatne oraz zawodowe związały z Piasecznem. Dzięki temu wpływają na jego rozwój biznesowy i kulturalny, często z poczucia misji lub pasji. Większość z nas nie ma możliwości poznania bliżej tych niezwykłych kobiet, dlatego też chcielibyśmy, aby podzieliły się z nami fragmentem swojej historii, która rozgrywa się przecież w mieście, w którym i my mieszkamy. Przekonajmy się, że Piaseczno jest prawdziwie kobiece „ – Magdalena Knitter, koordynator i pomysłodawca cyklu.

Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.