Koncert flamenco

409
Koncert flamenco - plakat
Koncert flamenco - plakat

W sobotę 6 lutego zapraszamy na niezwykle barwny muzycznie i tanecznie koncert flamenco online.

Bezpłatna transmisja live na Facebooku Centrum Kultury rozpocznie się o godz. 19.00. Wystąpią czołowi artyści tej sztuki w Polsce:

Małgorzata Wołyńczyk – taniec
Mateo Gallito – taniec, śpiew, palmas
Jakub Wagner – gitara flamenco, gitara elekryczna
Michał Kacprzak – gitara flamenco
Andrzej Kowalski – bas
Grzegorz Ziętala – cajon, palmas

Małgorzata Wołyńczyk – laureatka VI Międzynarodowego Konkursu Tańca Flamenco “Flamenco Puro” (Jerez de la Frontera 2019, III miejsce w kategorii Solistas Profesionales Adultos). Tym samym jest pierwszą polską tancerką flamenco nagrodzoną w Andaluzji. Ponadto jest laureatką nagrody Premio Especial de Jerez w 2017 roku na Międzynarodowym Konkursie Flamenco Puro w
Turynie. Kilkakrotnie występowała na scenach w Hiszpanii w tym trzykrotnie była zapraszana do Pena de Gelves w Sewilli. Swoje umiejętności zdobywała i doskonaliła w najlepszych sewilskich szkołach tańca. Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings. Współpracowała z Filharmonią Narodową, Teatrem Narodowym, Teatrem Kamienica, Telewizją Polską. W latach 2004–2017 prowadziła liczne kursy tańca w warszawskiej szkole, zdobywając ogromne doświadczenie jako nauczycielka flamenco.

Jakub Wagner – gitzarzysta flamenco, który wielokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios, Gelves, Marbelli. W Polsce jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju. Swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w projektach “Pasja flamenco” i “Usłyszeć taniec”, trasach koncertowych ze śpiewaczką Evą Piñero, spektaklach teatralnych “Lorca y el flamenco” Conchy Parrales, “Testament cnotliwego rozpustnika” Emiliana Kamińskiego i “Zmienność Róży” Anny Chodakowskiej.

Mateo Gallito – to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka, pochodzącego ze Słowacji tancerza i śpiewaka flamenco. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą. Jest założycielem istniejącego od 2002 r. zespołu Remedios oraz współautorem i wykonawcą programów „Sangre Flamenca”, „Encuentro Flamenco”, „Don Quijote”, „Symfonia Flamenca”, „Al-Alba”. Podczas tras koncertowych po Europie współpracował z wieloma artystami z Hiszpanii (m.in. Angeles Gabaldón, Juan Polvillo, José Ángel Carmona). Dyskografia: Vendaval (2004), Dunya (2005), Cardamon (2007).

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/336313310844315