Koncert piosenek Osieckiej

836
Koncert piosenek Osieckiej
Koncert piosenek Osieckiej

W 20. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej zapraszamy 21 marca na koncert jej piosenek zatytułowany “Byle nie o miłości”.

Piosenki artystki wykonają Nula Stankiewicz (śpiew), Janusz Strobel (gitara), Andrzej Jagodziński (fortepian) w sali Domu Kultury, ul. Kościuszki 49. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

Nula Stankiewicz
Każdy, kto choć raz zetknął się z tą Artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju. Nula mówi o sobie:
„Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. Od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet. Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów. On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.
Tym razem, aby upamiętnić 20-lecie śmierci wspaniałej poetki Agnieszki Osieckiej, stworzyli recital o dość przewrotnym tytule “Byle nie o miłości”.
To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki i dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. To recital, w którym nie brakuje znanych przebojów,
ale są także piosenki mało popularne. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. A i pomiędzy piosenkami nie zabraknie Agnieszki Osieckiej – we własnej osobie: Poetka będzie obecna we wspomnieniach, w listach i na fotografiach. Bilety w cenie 20 zł.