Kulturalne Lato w Strefie Kultury

457
Kulturalne Lato w Strefie Kultury - sierpień 2020

KULTURALNE LATO w Strefie Kultury przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie. Zapisy na stronie kulturalni.pl oraz przy pomocy linków poniżej. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

W związku z wytycznymi BHP dotyczącymi funkcjonowania Centrum Kultury w Piasecznie w  trakcie epidemii COVID-19, opiekun prawny jest zobowiązany do podpisania oświadczenia w placówce przed zajęciami o dobrym stanie zdrowia dziecka. Podczas pobytu w placówce i podczas zajęć dziecko musi mieć maseczkę lub przyłbicę.

STWÓRZ OSADĘ NA MARSIE Z ORIGAMI!
24 – 25 sierpnia, godz. 9.00
wiek 8 – 12 lat
Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/21038

Na warsztatach poznacie techniki składania papieru i zbudujecie model osady na Marsie! Dzięki prostym do złożenia modułom, dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię i nauczyć się pracy zespołowej. Metody składania opracowane przez Paula Jacksona sprawdzają się nie tylko jako estetyczne ozdoby z papieru, ale są do dziś wykorzystywane przez wielu designerów i architektów w procesie projektowania.
Prowadzący – Jakub Królikowski – z wykształcenia architekt, zajmuje się tworzeniem modeli 3D, wizualizacji, projektów architektonicznych, grafiki i malarstwem cyfrowym. Pomaga innym rozwijać kreatywność przez naukę rysunku  oraz modelowania zarówno na papierze, jak i na komputerze. Jego pasją jest kreowanie światów do gier. 


24 – 25 sierpnia, godz. 12.00

WARSZTATY TWORZENIA MODELI 3D DO GIER
wiek 14 – 18 lat
Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/21044

Czy zastanawialiście się kiedyś jak powstają gry? Podczas warsztatów będziecie mieli okazję poznać jeden z kluczowych elementów tego procesu – modelowanie 3D! Nauczycie się podstaw obsługi programu Blender i zrobicie swój pierwszy model w przeciągu zaledwie dwóch dni. Na pierwszy ogień zabierzemy się za projekt broni dla naszego bohatera: miecza, włóczni, laski, topora – możecie wybrać własny lub robić ten co ja. Dowiecie się na warsztatach w jak wielu kierunkach można rozwijać swoje umiejętności, a później sami wybierzecie, który najbardziej Was inspiruje. Wymagane: laptop + myszka. Mile widziane: zainstalowany Blender.
Prowadzący – Jakub Królikowski – z wykształcenia architekt, zajmuje się tworzeniem modeli 3D, wizualizacji, projektów architektonicznych, grafiki i malarstwem cyfrowym. Pomaga innym rozwijać kreatywność przez naukę rysunku  oraz modelowania zarówno na papierze, jak i na komputerze. Jego pasją jest kreowanie światów do gier.


25 – 26 sierpnia, godz. 9.30

BEATBOX – INDYWIDUALNE KONSULTACJE MUZYCZNE
wiek 7 – 99  lat
Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/21046

Beatbox można tworzyć w dowolnym miejscu i czasie. To instrument, który zawsze mamy przy sobie. Dzięki warsztatom poprawia się nie tylko dykcja, koncentracja, wyobraźnia, kontrola oddechu ale i poczucie pewności siebie. Uczymy się , jak przełamywać lęk występujący podczas wystąpień publicznych lub grupą znajomych.
Prowadzący – Piotr Bobby Jarosz
Reprezentant Hip Hop Akademii w Polsce. Na swoim koncie ma ponad 300 koncertów. Mistrz Polski 2017 w kategorii solo i Mistrz Polski 2016 w kategorii duet. Zwycięzca Bruk European Beatbox Challenge 2013 oraz Lublin Battle 2016. Prowadził warsztaty m.in. podczas Przystanku Woodstock 2014,2015, 2016.


26 sierpnia, godz. 10.00

MANGA
wiek 10 – 18 lat
Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/21040

Nauka rysowania mangi krok po kroku. Poznawanie  techniki, rozwijanie umiejętności. To również ćwiczenia koncentracji i uwrażliwiania na kolor. Rysowanie mangi to doskonały sposób na wyrażanie własnych myśli w twórczy sposób.
Prowadząca – Anna Malikowska
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Ma za sobą wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Jej pasją są scenografie i projekty wnętrz. Tematyka  prac związana jest z ruchem obiektu i koloru. Prace przedstawiają geometryczne formy, wydobywane kolorem.

27 – 28 sierpnia, godz. 10.00
I KROPKA! (RYSOBOOKOŻERCY)
wiek 9 -12 lat
Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/21039

Zabierzcie ze sobą swoją ciekawość świata. Na podstawie kilku wybranych książek stworzymy własną grupową wielkoformatową obrazkową historię. Wspólnie wybierzemy to, co najważniejsze: temat i bohaterów. Wymyślimy i zbudujemy opowieść od początku…do końca. I kropka!
Prowadząca – Nika Jaworowska Duchlińska – absolwentka ASP w Poznaniu, Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Scenografka i kostiumolożka.  Autorka i ilustratorka książek. Laureatka konkursów satyrycznych i komiksowych. Autorka warsztatów „Rysobookożercy” i „O wilkach mowa, a wilki tutaj”. Wykłada Visual Thinking w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

PROGRAM DO POBRANIA: Strefa Kultury program sierpień (.pdf)

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/1554370474745072/

Kulturalne Lato w Strefie Kultury - sierpień 2020