Malowany ptak – spotkanie z panem Zygmuntem Żakiem / Pracownia Rękodzieła w Domu Kultury

816
Malowany ptak - spotkanie z panem Zygmuntem Żakiem - Pracownia Rękodzieła w Domu Kultury

8 sierpnia 2020 roku o godz. 10.00 zapraszamy na warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych pn.: Malowany ptak – spotkanie z panem Zygmuntem Żakiem, twórcą ludowym.

Spotkanie będzie z cyklu Pracownia Rękodzieła. Czas trwania: 2 godziny. Miejsce: Dom Kultury, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Zajęcia bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: tradycja@kulturalni.pl, tel. 22 756 76 00 w. 16.

Pracownia Rękodzieła to cykl warsztatów pozwalających poznać (lub przypomnieć sobie) tradycyjne rękodzielnicze zajęcia, takie jak: szycie, haftowanie, wykonywanie świątecznych ozdób itp.Odwołujemy się do polskich tradycji, ale też czerpiemy inspiracje z innych kultur oraz sięgamy po najnowsze trendy w rękodzielnictwie. Do prowadzenia warsztatów zapraszamy artystów, rzemieślników i pasjonatów, głównie z naszego regionu.

Archiwum Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie, fot. T. Bylina
Archiwum Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie, fot. T. Bylina

Zygmunt Żak – człowiek orkiestra, jest rzeźbiarzem ale gra również na gitarze, harmonijce, janczarach. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych, laureatem wielu konkursów i festiwali, bohaterem programów radiowych i telewizyjnych. Na naszym spotkaniu wprowadzi uczestników w swój kolorowy świat rzeźby i muzyki. Opowie o warsztacie rzeźbiarza – jakich narzędzi używa, jak pozyskuje materiał, skąd czerpie inspiracje. Zaprezentuje także swoje instrumenty muzyczne i zagra na nich ulubione melodie. W części praktycznej pomalujemy drewniane ptaszki, przygotowane wcześniej przez pana Zygmunta.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/282579696141689/