“Miesiąc dla Wiktorii” – akcja charytatywna w Szkole Podstawowej w Głoskowie

1308
MIESIĄC DLA WIKTORII
MIESIĄC DLA WIKTORII

Wiktoria, uczennica Szkoły Podstawowej w Głoskowie, choruje na mukowiscydozę. Społeczność szkolna włączyła się w pomoc nastolatce organizując szereg wydarzeń pod hasłem “Miesiąc dla Wiktorii”.

Wiktoria jest uczennicą 8 klasy Szkoły Podstawowej w Głoskowie.

– Uwielbia taniec i muzykę. Skromna i uśmiechnięta. Niestety choruje na mukowiscydozę. Choroba ta osłabia organizm dziewczynki z każdym dniem. Na skutek niewydolności trzustki Wika zmaga się także z cukrzycą. Nadzieję daje terapia specjalnymi lekami, które oczywiście są drogie i zdecydowanie przewyższają budżet rodziny – pisze wicedyrektor szkoły Justyna Jamiołkowska.

Rodzice dziewczynki z pomocą fundacji Siepomaga zorganizowali już zbiórkę pieniędzy: Wiktoria Solka – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl.

– My, jako szkoła, również chcemy pomóc. Stąd na terenie naszej placówki w najbliższym miesiącu szereg wydarzeń, z których fundusze przekażemy rodzicom Wiktorii. Prosimy o wsparcie Wiktorii i włączenie się do akcji – mówi wicedyrektor Justyna Jamiołkowska.

Częścią akcji jest kiermasz świąteczny, na którym mieszkańcy będą mogli kupić ozdoby, ciasta, odbędą się również licytacje i koncert uczniów. W akcję można się również włączyć przekazując przedmioty na aukcję lub kiermasz.