Miłosz Oleniecki Trio – Wtorek Jazzowy w Piasecznie

667
Wtorek Jazzowy w Piasecznie

10 marca 2020 roku o godz. 20:00 w ramach cyklu WTOREK JAZZOWY wystąpi zespół MIŁOSZ OLENIECKI TRIO w składzie: Miłosz Oleniecki – fortepian, Paweł Zwierzyński-Pióro – kontrabas, Rafała Dutkiewicz- perkusja.

Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 20 złotych (sprzedaż rusza na 2 tygodnie przed koncertem).

Miłosz Oleniecki Trio to przedstawiciele młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Skład zespołu: Miłosz Oleniecki – fortepian, Paweł Zwierzyński-Pióro – kontrabas, Rafała Dutkiewicz – perkusja.

Miłosz Oleniecki – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent szkoły muzycznej im. K. Szymanowskiego w Warszawie, Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Współpracował z artystami uprawiającymi najróżniejsze style muzyczne – od popu, jazzu, country, poprzez hip hop, aż po muzykę elektroniczną oraz eksperymentalną czy improwizowaną – takimi jak Michał Urbaniak, Wojtek Mazolewski Quintet, Natalia Nykiel, Ortega Cartel, Michał Sołtan i in. zspółtworzy autorskie projekty: P.Unity, Miłosz Oleniecki Trio, Opowieści Improwizowane.

Paweł Zwierzyński-Pióro – kontrabasista, gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie a od tego roku student AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Czynnie udziela się na warszawskiej scenie jazzowej. Na koncie ma między innymi II miejsce z zespołem Kings of Gold na 9. Grupa Azoty Jazz Contest w Tarnowie, współpracę z Moniką Malczak (1. miejsce na Konkursie Wokalistów Jazzowych CEA, występ na 42. konkursie o “Klucz do Kariery” w Gorzowie Wielkopolskim oraz koncerty na festiwalu “Mikstury Kultury” w Katowicach oraz w Krakowskim klubie Piecart). Jako członek prowadzonego przez Zbigniewa Namysłowskiego zespołu “Bednarska Ensamble” występował na festiwalu Jazz Rally w Dusseldorfie, a ze szkolnym Big Bandem na Jazz Jamboree w 2014 roku.

Rafał Dutkiewicz – absolwent nowojorskiej uczelni Drummers Collective. Laureat konkursu DrumFest w Opolu 2013. Nominowany w kategorii “nadzieja perkusyjna” w Polskich Nagrodach Perkusyjnych w 2016 roku. Współpracuje z takimi artystami jak: Skalpel, Marika, Hatti Vatti, Sonar, P.Unity, Wojtek Mazolewski Quintet, Eldo, Michał Urbaniak i wielu innych. Ma na koncie wiele koncertów na rozmaitych festiwalach w kraju i za granicą, koncertował między innymi w Rosji, Szwecji, Anglii, Irlandii, Niemczech, Rumunii, Czechach, Belgii, Holandii, Austrii, Węgrzech. Prywatnie miłośnik piw kraftowych i programu “1 z 10”.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/634265507320259/