Pan i Pani O! – Teatr Pantomimy MIMO

917
Pan i Pani O - spektakl pantomimy
Pan i Pani O - spektakl pantomimy

Plenerowy spektakl teatru pantomimy Pan i Pani O! w wykonaniu Teatru Pantomimy MIMO odbędzie się 4 lipca (niedziela) 2021 o godz. 19.00 na skwerze Kisiela w Piasecznie. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po część z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont. Myśli, że na świecie został sam.
Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama. Jeden otrzymany list, jeden chwila, zmienia w jej życiu wszystko.
Krok po kroku obserwujemy ich spotkanie, czasem zabawne a czasem nieco mniej. Jednak miejsce, w którym się odnaleźli, okazuje się mieć własny pomysł na tę parę. Wciąga bohaterów w wir zdarzeń, mogących prowadzić tylko w jeden kierunku.Czy będą podążać tam wspólnie? Czy zrozumieją, że ich spotkanie to dopiero początek podróży?
Wizualna komedia bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego.
Do tego odrobina magii i absurdu z życia wziętych.
Scenariusz, scenografia, reżyseria: Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Mateusz Kacprzak
Kostiumy: Paulina Staniaszek
Występują: Paulina Staniaszek i Bartłomiej Ostapczuk
Czas trwania 45-50 minut.

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów Teatru Mimo zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy. W teatralnej pracy poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy jedynymi granicami były granice ich wyobraźni.
Od 2002 roku teatr zaprezentował 14 premier. Od 2010 roku teatr realizuje spektakle plenerowe wierząc tym samym, że sztuka pantomimy jest w stanie w pełni zaistnieć również w innej przestrzeni niż teatralna scena. Spektakle Teatru Mimo prezentowane są na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Aktorzy teatru związani są z Warszawskim Centrum Pantomimy, które wspiera rozwój tej sztuki w naszym kraju.
www.mimowie.pl

Wydarzenie na FB