Piaseczno ’44 miasto i ludzie – spotkanie autorskie z Agnieszką Cubałą

958
Piaseczno '44 miasto i ludzie - spotkanie autorskie z Agnieszką Cubałą

1 sierpnia 2019 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Cubałą na temat książki “Piaseczno ’44 – miasto i ludzie”.

Miejsce: sala w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Podczas spotkania, będzie możliwość otrzymania bezpłatnego egzemplarza książki.

Organizatorzy spotkania: Biuro Promocji i Kultury / Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie.

Książka “Piaseczno ’44 – miasto i ludzie”, która ukaże się nakładem Gminy Piaseczno, jest częścią większego projektu wpisującego się w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Podejmując współpracę z Gminą Piaseczno, pasjonatka historii Powstania Warszawskiego, Agnieszka Cubała, miała już częściowo zebrany materiał dotyczący naszego miasta, na który natrafiała przy przygotowywaniu poprzednich książek dotyczących różnych obliczy i kontekstów Powstania. Autorka ma na swoim koncie takie publikacje jak „Ku wolności… Międzynarodowe, polityczne i psychologiczno-socjologiczne aspekty Powstania Warszawskiego”, „Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i … Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy”, „Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia” oraz „Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”. Pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego, koordynując prace nad realizacją scenariusza ekspozycji stałej. Opracowała też hasła autorskie do Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego. Konsultowała dwa rozdziały polskiej edycji książki Normana Davisa „Powstanie’44”. Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie powstańczych losów Piaseczna i jego najbliższych okolic, a także upamiętnienie mieszkańców miasta, którzy uczestniczyli tak bezpośrednio w walkach na omawianym terenie, jak i w samej Warszawie.

Wydanie książki sfinansowało Biuro Promocji i Kultury ze środków Gminy Piaseczno.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/714151669026300/