Piaseczno w podróży – III debata strategiczna

192
Piaseczno w podróży - III debata strategiczna. Plakat z portretem burmistrza.
Piaseczno w podróży - III debata strategiczna

Przed nami już trzecia z cyklu siedmiu debat w ramach pierwszego etapu konsultacji dotyczących prac nad Strategią Rozwoju Gminy Piaseczno do roku 2040. W czwartek 23 marca 2023 r. porozmawiamy o szeroko rozumianej komunikacji i transporcie.

Tematem debaty „Piaseczno w podróży” będzie szeroko rozumiana komunikacja i transport. Jak będzie się zmieniać układ drogowy i zainteresowanie poszczególnymi środkami transportu? Jak powinien być zorganizowany transport publiczny – lokalny i metropolitalny, by mieszkańcy chętnie z niego korzystali? Jakie przyjąć rozwiązania infrastrukturalne i komunikacyjne? Miasto 15-sto minutowe – mit czy konieczność? Poruszymy również kwestię  car-sharingu i innych prób odpowiedzi na problemy mobilności oraz transportu zeroemisyjnego. Ekspertem w tej debacie będzie dr Michał Wolański z SGH, specjalista od wielu lat zajmujący się kompleksowo zagadnieniami komunikacyjno-transportowymi.

Na trzecią z debat zapraszamy w czwartek 23 marca 2023 r. o godzinie 18.00 do sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Spotkanie będzie można śledzić również w internecie: Gmina Piaseczno/Facebook.