Potańcówka na Kisielu

2454
Potańcówka na Kisielu. na zdjęciu osoby tańczące na placu.
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Gmina Piaseczno zaprasza na legendarną Potańcówkę na Kisielu, czyli dancing międzypokoleniowy na skwerze Kisiela, który odbędzie się 2, 16 i 30 lipca oraz 13 i 27 sierpnia 2022 roku w godzinach od 17.00 do 21.00.

Impreza będzie rozpoczynała się od godziny 17.00. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Organizator: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

  • 2 lipca: Country Party – wieczór kowbojski. Stroje kowbojskie, kapelusze, wszelkiego typu atrybuty kojarzące się z pionierami dzikiego zachodu. W programie m.in. pokazy tańca kowbojskiego prezentowane przez Kamila Przepiórowskiego z Akademii Tańca I’Am Dance oraz grupę Seniorek Teatru Tańca Trzeciego Wieku. Mieszkańcy będą mogli nauczyć się podstawowych kroków.
  • 16 lipca: Latino Party – wieczór latino&karaibski, czyli gorących rytmów latino. Wieczór urozmaicimy pokazami tańców latino i karaibskich w wykonaniu trenerki Karoliny Skowyrskiej oraz tancerek Akademii Tańca PASO. Wspólna animacja z wszystkimi tancerkami i publicznością – potańcówka została odwołana w związku z ostrzeżeniami meteorologicznymi
  • 30 lipca: Sweet 80’s – Słodkie Lata 80. to najbardziej topowe przeboje polskie i zagraniczne lat 80., które łączą kilka pokoleń. W tym dniu przewidziano pokazy tańca z udziałem Gabrieli Helak z Fundacji Żyj Aktywnie po 50-tce oraz grupy seniorek, które pomogą publiczności opanować podstawowe kroki do wybranych przebojów.
  • 13 sierpnia: Retro Party – Lata 20., lata 30. to dekadencka podróż w czasie o prawie sto lat, historia i fragmenty starych filmów wraz z przykładami choreografii tanecznych, wyświetlane na ekranie przez Cezarego Molskiego z Muzeum Kaset. Przewijamy najlepsze wspomnienia.
  • 27 sierpnia: Mix Party – międzypokoleniowa integracja muzyczna i taneczna. Przewidziane są: pokaz taneczny grupy seniorek z Klubu Seniora Józefosław pod przewodnictwem trenera Ernesta Kolka, pokaz choreografii Zumby Gold dla Seniorów z udziałem starszych i młodszych tancerzy pod kierunkiem Iwony Rogalskiej z Klubu Fitness for Ladies oraz pokaz tańców młodzieżowych zespołu Grawitacja Sport Academy.

Szczegółowe informacje: Potańcówki na Kisielu.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1111149489434037/

POTAŃCÓWKA W PIASECZNIE