Promocja Komiksu: Zimny Dół – Gorące Serca

612
Komiks Zimny Dół - gorące serca
Komiks Zimny Dół - gorące serca

W sobotę 31 sierpnia o godz. 19.00 na skwerze Kisiela odbędzie się promocja najnowszego komiksu Sebastiana Sęka i Dawida Żabińskiego, który opowiada o walkach kompanii leśnej NSZ im. por. “Szarego”. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę tych walk.

Dla pierwszych 150 osób będzie to okazja do otrzymania bezpłatnego egzemplarza najnowszego wydawnictwa Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno.

W przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej przypomnimy sobie tamte tragiczne wydarzenia najpierw czytając komiks “Zimny Dół – Gorące Serca”, a następnie, o godz. 19.30, wysłuchując koncertu Bartasa Szymoniaka, który wystąpi w ramach cyklu Muzyka na Skwerze.

Artysta zaprezentuje piosenki z albumu pt. “Alarm”, nagrane w stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. “Alarm” w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego, schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar! “Alarm” stał się dla artysty także pewnego rodzaju misją. Świetnie przyjmowane koncerty dla uczniów liceów jak i studentów spowodowały, że Bartas zdecydował się na cały cykl takich wydarzeń, które zostały objęte patronatem Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty a część z nich wsparta także przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Okazuje się, że poezja może być „trendy“ a koncerty prawdziwą lekcją historii przekazywaną w niebanalny, i odkrywczy sposób.

KONCERT: Wydarzenie na FB

PROMOCJA KOMIKSU: Wydarzenie na FB