RECITAL PAWŁA GÓRSKIEGO z zespołem

66
Recital Pawła Górskiego - plakat
Recital Pawła Górskiego - plakat

„Życie zaczyna się po pięćdziesiątce” to tytuł RECITALU PAWŁA GÓRSKIEGO z zespołem, 14 maja (piątek) 2021 o godz. 20.00.

Organizator: Dom Kultury, ul. Kościuszki 49.
Transmisja LIVE na FB Centrum Kultury

Paweł Górski to żywa legenda piaseczyńskiej sceny muzycznej. Swoim głosem czaruje publiczność już od ponad 30 lat nadal wywołując ciarki na plecach nie tylko u piękniejszej części publiczności.
Gościł na większości polskich festiwali poezji śpiewanej. Znalazł się m. in. w „Złotej Piątce” festiwalu piosenki autorskiej OPPA, jest laureatem festiwali „Pamiętajcie o Osieckiej”, „Smak” w Myśliborzu, PZPR w Piasecznie, „Przybycie Bardów” w Brwinowie. Jeden z założycieli „Świeczowiska”, czyli cyklicznych spotkań polegających na wspólnym śpiewaniu piosenek z Krainy Łagodności, które trwają nieprzerwanie od ponad 25 lat. Publiczność za każdym razem, po brzegi wypełnia salę Domu Kultury w Piasecznie.
Muzyka to całe jego życie. Ze sceny Paweł dzieli się swoją energią wypełniając nią zarówno małe pomieszczenia jak i duże sale koncertowe.

Autorski koncert Pawła Górskiego, zabiera publiczność w drogę przez swoje życie. Teksty piosenek opowiadają zarówno o wesołych jak i mrocznych przeżyciach artysty. Każda z nich poprzedzona jest szczerą opowieścią o okolicznościach w jakich powstała. Muzyka oplatająca teksty jest mieszanką bluesa, country, funky a nawet elektroniki. Całość utrzymana jest w ramach poezji śpiewanej, jednak zespół nie boi się wychodzić z krainy łagodności w stronę nowoczesnych brzmień.

Zespół w składzie:
Paweł Górski – śpiew, gitara
Krzysztof Rukat – gitara
Piotr Goździkowski – instrumenty perkusyjne, śpiew
Brunon Niewiński – gitara basowa, śpiew
Michał Wojnarski – perkusja
Link do utworów z płyty

Wydarzenie na FB