Spotkanie z Krystyną Jandą

1224
Spotkanie z Krystyną Jandą
Spotkanie z Krystyną Jandą

W ramach Piaseczyńskiego Miasta Kobiet zapraszamy na spotkanie z Krystyną Jandą oraz promocję jej najnowszej książki pt. “Pani zyskuje przy bliższym poznaniu”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 25.03.2017 (sobota) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Piasecznie.

Organizatorem jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno. Współorganizatorem – Centrum Kultury w Piasecznie.

Podczas Piaseczyńskiego Miasta Kobiet w tym dniu zaprezentują się również stowarzyszenia i organizacje działające na terenie Gminy Piaseczno.

1. Fundacja Żyj Aktywnie po 50-tce
2. Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Piaseczyńskiej
3. Stowarzyszenie Polka Potrafi.pl w Piasecznie
4. Klub Klasy Kobiet w Piasecznie
5. Uniwersytet Trzeciego Wieku
6. Związek Emerytów i Rencistów w Piasecznie
7. Klub Seniora Chojnów
8. Koło Gospodyń Wiejskich w Złotokłosie

Uwaga! Wyczerpała się pula bezpłatnych wejściówek, które odebrać można było u organizatora od 8.03.2017. 

Patronat medialny objęli: Gazeta Piaseczyńska, Przegląd Piaseczyński, TV Zalesie.

Krystyna Janda ma na swym aktorskim koncie świetne kreacje w filmach takich jak: “Przesłuchanie”, za którą otrzymała Złotą Palmę w Cannes; “Zwolnieni z życia” (Srebra Muszla w San Sebastian); a także szereg znakomitych ról w filmach Andrzeja Wajdy. Poza “Człowiekiem z marmuru”, kontynuowała współpracę z reżyserem w jego kolejnych dziełach, jak np.: “Człowiek z żelaza”, “Dyrygent” czy “Bez znieczulenia”. W teatrze zagrała około 60 ról od antyku przez Szekspira do współczesnego repertuaru teatralnego polskiego i światowego. Przy czym ma na swoim koncie sukcesy właściwie we wszystkich gatunkach scenicznych. Największym sukcesem była “Medea” Eurypidesa. Miała w swoim repertuarze wiele monodramów, z których każdy był sukcesem. Zagrała także około 45 ról od klasycznych do współczesnych w Teatrze Telewizji oraz około 50 ról w filmach fabularnych.

W 2005 roku stworzyła w Warszawie prywatny Teatr Polonia. Jest również fundatorką i Prezesem Zarządu Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Gra, śpiewa, reżyseruje i pisze. Ma w dorobku kilka książek, a o najnowszej “Pani zyskuje przy bliższym spotkaniu” będzie opowiadać podczas spotkania.