ODWOŁANE Sztuczki ze sztuką Wielcy artyści: Diego Velazquez

353
Sztuczki ze sztuką Wielcy artyści: Diego Velazquez

WYDARZENIE ODWOŁANE: 14 marca 2020 roku o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z cyklu SZTUCZKI ZE SZTUKĄ Wielcy artyści: Diego Velazquez.

Czas trwania: ok. 60 min. Cena 10 PLN. Obowiązują zapisy. Informacje można uzyskać pod mailem: tradycja@kulturalni.pl Miejsce: Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie.

„Sztuczki ze sztuką” to cykl zajęć o sztuce dla dzieci w wieku 6-12 lat. Spotkania wprowadzają w świat historii sztuki, przybliżają postacie wielkich artystów, tak polskich jak i zagranicznych zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki. Podczas spotkań odkrywamy tajemnice ich twórczości. Zajęcia łączą część teoretyczną i warsztatową, mają charakter interaktywny.

Wielcy artyści: Diego Velazquez – hiszpański artysta żyjący na przełomie XVI/XVII w. Malował obrazy religijne, mitologiczne oraz scenki rodzajowe. Podczas swoich wyjazdów do Włoch zapoznał się z twórczością wielkich mistrzów włoskiego renesansu. Przebywając na dworze króla Filipa IV zajmował się głównie portretem. Obok Rembrandta i Van Dycka zaliczany jest do najwybitniejszych portrecistów XVII w. Twórczość jego była inspiracją dla późniejszych, wielkich artystów m.in. Goi, Moneta, Dalego, Picassa.

Prowadząca Marta Kochlewska.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/226850008491880/