Wtorek Jazzowy – Milo Kurtis Ensamble

525
Wtorek Jazzowy - Milo Kurtis Ensamble

22 października 2019 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert Milo Kurtis Ensamble, w ramach cyklu Wtorek Jazzowy w Piasecznie.

Miejsce: sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 PLN, dostępne w kasie Domu Kultury i na biletyna.pl

MILO ENSEMBLE to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – saksofony, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach.

Recenzja z pierwszego koncertu w Jazz Klubie 12/14:
“Milo Kurtis – niezwykły czarodziej nastrojów i muzycznych krajobrazów, zabrał nas wczoraj w długą podróż w rejony odległych kultur, pełne tajemnej mocy, magicznej energii i piękna. Wraz z Adebem Chomounem i Mateuszem Szemrajem, przy wykorzystaniu oryginalnych instrumentów z odwiedzanych zakątków świata i śpiewu, wprowadził zgromadzony nadkomplet międzynarodowej Publiczności w stan kojącej medytacji i transowego tańca („Tamina”) – nazwaliśmy to „muzyką zamkniętych oczu” – by zakończyć cudowną piosenką sięgającą do jego greckich korzeni („Dla Ciebie Słońce Zaświeci Wieczorem), zakończoną długotrwałą owacją zachwyconych uczestników tego wielokulturowego misterium..” Warszawa, 31 września 2015.

SKŁAD MILO ENSEMBLE:
Milo Kurtis – leader, klarnet, trombity, głos, instr. perk.,
Misza Kinsner – śpiew, sax baryton,
Bart Smorągiewicz – sakskofony, flet,
Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głos,
Bart Pałyga – sarangi, śpiew gardłowy,
Mateusz Szemraj – oud, saz, santur,
Jacek Gładkowski – realizator dźwięku.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/686430588542955/