Wtorek Jazzowy – Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

346
Rafał Sarnecki - photo by John Guillemin

3 grudnia 2019 roku o godz. 20.00 zapraszamy na Wtorek Jazzowy, podczas którego wystąpi Rafał Sarnecki z amerykańskim saksofonistą Lucasem Pino. 

Miejsce: sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 PLN, dostępne w kasie Domu Kultury i na www.kulturalni.pl

Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino wystąpi w składzie: Rafał Sarnecki – gitara, Lucas Pino – saksofon tenorowy (USA), Piotr Wyleżoł – fortepian, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja.

Lucas Pino – młody saksofonista i kompozytor z Phoenix (USA). W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w New School for Jazz. Aktualnie studiuje w prestiżowej Juilliard School na Manhattanie i rozwija swoje brzmienie jako saksofonista i kompozytor. Ostatnio wraz z multiinstrumentalistą Steven Lugernerem, nagrał dla Systems Two Recording Studio w Nowym Jorku płytę „Lugerner”. Lucas jest też członkiem nowojorskiej grupy „Modern Jazz Quintet”. Jako saksofonista, klarnecista i flecista regularnie występuje z różnymi nowojorskimi muzykami, czynnie uczestnicząc w nowojorskim życiu jazzowym. Pino studiował muzykę u następujących mistrzów: Tony Vacca, Mike Zilber, Chris Cheek, Rich Perry, Tony Malaby, Charles Lewis, Anton Schwartz, Aaron Parks, Aaron Goldberg, Ron Blake, Joe Gilman .

Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy z Warszawy obecnie studiujący w Nowym Jorku, gdzie otrzymał wysokie stypendium na renomowanym wydziale jazzu w New School University. Laureat I nagrody na “Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych – Guitar City 2002”; laureat nagrody dla najlepszego instrumentalisty na “Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach 2004” i wielu nagród w innych konkursach. Występował na festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą m.in. na “Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym poświęconym Miles Davisowi” w Rijece na Chorwacji oraz w największych polskich klubach jazzowych oraz w cenionych nowojorskich klubach takich jak “Dizzy’s Club” lub “Sweet Rhythm” , „Puppets Jazz Bar”. Koncertował rownież w innych renomowanych klubach na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA m.in. „Twins Jazz Club” w Waszyngtonie i „Grant and Green” w San Francisco.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/2486125814764599/