XIX Memoriał Wiesława Gawłowskiego

339
Logo XIX Memoriał Wiesława Gawłowskiego. Na grafice napisy oraz portret mężczyzny, koloystyka fioletowa.

W dniach 26-27 listopada 2022 roku na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. Sikorskiego odbędzie się kolejna edycja Memoriału Wiesława Gawłowskiego w piłce siatkowej.

W tym roku odbędzie się już dziewiętnasta edycja turnieju, na którym spotykają się najlepsze amatorskie ekipy siatkarzy, głównie z okolic Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Warszawy, ale też Przysuchy czy Białegostoku. Turniej ma na celu popularyzację siatkówki jako atrakcyjnej formy wspólnego spędzania czasu, integrację środowiska lokalnego, a przede wszystkim – uczczenie pamięci wybitnego sportowca, złotego medalisty Mistrzostw Świata i Mistrza Olimpijskiego, Wiesława Gawłowskiego. Organizatorzy co roku starają się urozmaicać przebieg imprezy: raz zorganizowano równolegle turniej w piłkę siatkową dziewcząt, innym razem dopuszczono do gry także profesjonalnych zawodników, by amatorzy mogli doświadczyć gry na najwyższym poziomie, jeszcze w innym roku wyświetlono specjalnie zrealizowany film o patronie imprezy. W czasie jubileuszowego X Memoriału zorganizowano wystawę poświęconą Wiesławowi Gawłowskiemu oraz historii samego Memoriału.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników siatkówki na rozgrywki. Mecze rozpoczną się w sobotę 26 listopada o godzinie 9.00. Oficjalne otwarcie z udziałem wszystkich szesnastu drużyn zaplanowane jest około godziny 14.00.