XVIII Memoriał Emanuela Koczyby

374
XVIII Memoriał Emanuela Koczyby
XVIII Memoriał Emanuela Koczyby

12 marca 2023 roku w godzinach 14.30-20.00 na piaseczyńskim lodowisku (ul. 1 Maja 16) odbędą się zawody w łyżwiarstwie figurowym organizowane przez „Klub Sportowy Lutz Piaseczno”. Wstęp wolny!

Łyżwiarska rywalizacja odbędzie się ku czci Emanuela Koczyby – wybitnego łyżwiarza figurowego, mistrza w tańcach na lodzie, a także ikony sportu piaseczyńskiego. Zawody są kontynuacja XVII organizowanych już wcześniej memoriałów Emanuela Koczyby w piłce nożnej. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Lutz Piaseczno, którego założycielami była żona Emanuela Koczyby, Pani Elżbieta Koczyba (kiedyś Kościk) 7-krotna Mistrzyni Polski w łyżwiarstwie figurowym oraz wnuczka Natalia Telacka (Prezes oraz instruktor łyżwiarstwa figurowego w Klubie Lutz Piaseczno).

„Klub ma na celu umożliwić start w zawodach również tym osobom, które na co dzień trenują na niepełnowymiarowych lodowiskach oraz nie mają ułożonego programu pod muzykę. Organizatorzy pragną, aby zawody zostały na stałe wpisane do kalendarza. Naszym celem jest umożliwienie startu w zawodach wszystkim osobom, które uczą się jazdy figurowej, chcemy, aby każda osoba uprawiająca tą dyscyplinę sportu miała możliwość poczuć atmosferę zawodów łyżwiarskich.”- mówi Prezes Klubu Natalia Telacka.