Zatrzymać czas

869
Wystawa fotografii Joanny Rogali
Wystawa fotografii Joanny Rogali

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Joanny Rogali, który odbędzie się w czwartek 16 marca 2017 o godz. 19.00 w Przystanku Kultura.

Pomysł na wystawę prac Joanny zrodził się podczas spotkań Klubu Fotograficznego działającego w Przystanku Kultura. Prace oglądać będzie można w dniach 17.03-30.04.2017, w godzinach 11.00-21.00.

Joanna Rogala o sobie:
Nie przesadzę, jeśli powiem, że fotografia towarzyszyła mi od zawsze. Tata-fotograf uwieczniał moje pierwsze kroki. Inspirował mnie od zawsze, podziwiałam go z boku, obserwując jak dokumentował nasze codzienne życie. Moja prawdziwa przygoda z fotografią zaczęła się sporo później. Początkowo była to typowa fotografia dziecięca, pewnie dlatego, że był to czas po narodzinach mojej drugiej córki. Bardzo szybko przekonałam się, że szukam w fotografii czegoś więcej. Czułam wewnętrzną potrzebę opowiedzenia kadrem historii, skłonienia odbiorcy do zatrzymania się na chwilę. Chciałam, żeby jakaś struna drgnęła w jego wnętrzu.
W fotografii szukam przekazu, treści. Interakcji z drugim człowiekiem. Chyba nie mogłabym tworzyć tylko sama dla siebie, chować moich zdjęć do szuflady. Codziennie szukam inspiracji wokół siebie, fotografuję oczami, rejestruję obrazy w głowie. Fascynuje mnie fotografia artystyczna i portret kreacyjny.
Wszystkie moje portrety powstają w podobny sposób. Inspiracje przychodzą często same: mgliste wspomnienie, zapomniany dźwięk, miejsce lub kolor. To wszystko potrafi sprawić, że mam w głowie gotowy obraz. Innym razem elementy układają się w całość dłuższy czas. Zawsze cierpliwie czekam na ten moment, dopiero wtedy sięgam po aparat.