Wydawnictwo poświęcone pamięci strażaków OSP w Piasecznie

2925
Okładka broszury pt. Kwatera strażacka na cmentarzu parafialnym. Pamięci strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasecznie
Okładka broszury pt. Kwatera strażacka na cmentarzu parafialnym. Pamięci strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasecznie

W maju 2021 roku ukazała się broszura pt. „Kwatera strażacka na cmentarzu parafialnym. Pamięci strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasecznie”.

Publikacja poświęcona jest kwaterze strażackiej na cmentarzu parafialnym przy ulicy Kościuszki. Przybliża losy pochowanych w niej strażaków ochotników oraz wyjaśnia pewne wątpliwości związane z tematem mogiły.

Broszura dostępna jest bezpłatnie (do wyczerpania zapasów magazynowych) w Biurze Promocji i Kultury Gminy Piaseczno przy ul. Sierakowskiego 11 oraz w remizie OSP Piaseczno przy ul. Dworcowej 19 w Piasecznie.

Wydawnictwo ukazało się dzięki zaangażowaniu i wsparciu udzielonemu przez Fundację „Polski Znak” oraz dofinansowaniu od Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno,

Autor: Dawid Miszkiewicz jest absolwentem Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz kronikarzem OSP w Piasecznie.

W 2023 roku została przygotowana broszura w wersji elektronicznej z nowym numerem ISBN. Plik jest dostępny na stronie internetowej OSP Piaseczno piaseczno.osp.org.pl (pdf, 3.5 MB).