11 medali dla KS X Fight Piaseczno podczas Pucharu Świata w Kickboxingu

1252
Martyna Wieteska w walce o półfinał, fot. Marcin Pałuba

W dniach 16-19 Maja 2019 odbył się w Budapeszcie Puchar Świata w Kickboxingu. W zawodach wzięło udział 3200 zawodników z 42 krajów. W tej doborowej grupie znalazła się również ekipa KS X Fight Piaseczno. Nasi zawodnicy startowali w czterech formułach i zdobyli 11 medali.

Najlepiej wypadła Martyna Wieteska, która przywiozła 3 krążki ze stolicy Węgier. Martyna świetnie spisała się w swojej koronnej kategorii wagowej (kadet młodszy) do 42kg w formule Pointfighting. Startowało w niej 18 zawodniczej. Martyna w drodze do złota wygrała aż 5 pojedynków. Równie dobrze spisała się w formule light contact gdzie stanęła na 2 i 3 stopniu podium.

Bardzo dobrze walczył również Janek Bocheński, który w formule Pointfighting wywalczył Puchar świata w zielonych pasach a wśród czarnych zajął 3 miejsce. Z dobrej strony pokazali się również: Sebastian Jędraś, Oliwia ściągaj i Klaudiusz Świstulski, którzy w formułach planszowych wywalczyli sobie miejsca na podium.

W ringu w formule Full contact w kat.-67kg nie miał sobie równych Rafał Wójcik. Rafał w finale bardzo wyraźnie pokonał zawodnika gospodarzy i stanął na najwyższym stopniu podium.

Wspaniały debiut w imprezie międzynarodowej na swoim koncie zanotował Przemek Wielądek, który wśród weteranów wywalczył 2 medale. Przemek świetnie spisał się w formule light-contact, gdzie po trudnych walkach eliminacyjnych uległ dopiero w finale utytułowanemu zawodnikowi gospodarzy.

Udział w Pucharze Świata w Budapeszcie przyniósł naszym zawodnikom nie tylko dorobek medalowy ale również olbrzymie doświadczenie międzynarodowe, które będzie bardzo potrzebne w zbliżających się Mistrzostwach Europy, które odbędą się już pod koniec Sierpnia. Gratulujemy.