System powiadamiania SMS

33434

Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie uruchomił w 2015 roku system wczesnego powiadamiania mieszkańców SMS-ami. To nowoczesny, szybki sposób gwarantujący otrzymywanie wiarygodnych i rzetelnych informacji, które bezpośrednio dotrą do wszystkich zainteresowanych.

– Na obecną chwilę to najszybszy i najpewniejszy sposób dotarcia z informacją – przekonuje burmistrz Zdzisław Lis. – Nie zawsze przeczytamy gazetę, czy zajrzymy na stronę internetową gminy, a telefon przy sobie ma praktycznie każdy. Dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie tego systemu na naszym terenie. Chcemy przede wszystkim ostrzegać naszych mieszkańców przed zagrożeniami, ale także docierać do nich z ciekawą, bieżącą informacją – dodaje burmistrz..

Jak to działa?
System powiadamiania sms został stworzony, przede wszystkim, na potrzeby Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego aby informować o zagrożeniach, które mogą wystąpić na terenie Gminy Piaseczno. – Szybka informacja to dziś podstawa skutecznej ochrony życia i mienia – mówi Tadeusz Tomczyk z urzędu miasta. Jeśli będą nadchodziły powodzie, wichury czy gwałtowne burze to każdy, kto jest zarejestrowany w naszej bazie, otrzyma stosowną informację na ten temat.
Tematyka smsów rozszerzona została również o informacje kulturalne, sportowe oraz o komunikaty urzędowe. Biuro Promocji Gminy zarządza systemem i redaguje wysyłane informacje.

Żadnych reklam nie będzie
Zapisani do systemu użytkownicy nie muszą się martwić, że zostaną zasypani ogromną ilością spamu i bezużytecznych reklam. – Smsy będą dotyczyły wyłącznie określonych przy rejestracji tematów, ich częstotliwość nie będzie uciążliwa dla odbiorcy, skupimy się na najważniejszych komunikatach – zapewnia Łukasz Wyleziński

Jak się zapisać?
Zasady zapisywania się do systemu określa Regulamin dostępny pod linkiem. Zapisanie się jest możliwe za pośrednictwem poniższego formularza

Można również wypełnić papierowy formularz dostępny w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji.