Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu

1676
Na zdjeciu znajdują się zawodnicy Klubu Sportowego

W dniach 4-6 września 2020r. w Krynicy Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light contact. W zawodach wystartowali zawodnicy z 43 klubów.

W pierwszym dniu Mistrzostw Kadeci rywalizowali w walce ciągłej na zasadach Light contact. W tej formule zawodnicy Klubu Sportowego “X fight” zdobyli 3 medale. W kat. -50kg dziewcząt brąz zdobyła Daria Niciporuk, a srebro Martyna Wieteska. Najlepiej spisał się jednak Sebastian Jędraś, któremu zabrakło jednego celnego trafienia, aby znaleźć się na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej +65kg. Ostatecznie wywalczył w tej formule srebrny medal. W tym dniu zabrakło fighterom trochę szczęścia, żeby znacząco powiększyć dorobek medalowy. Więcej szczęścia zawodnicy mieli drugiego dnia Mistrzostw. Zdobyli pięć medali, z czego aż trzy złote! To pozwoliło drużynie zwyciężyć w klasyfikacji klubowej w formule Pointfighting. Mistrzami Polski zostali: Martyna Wieteska, Hubert Wiluk i Sebastian Jędraś. Brązowe medale zdobyli: Daria Niciporuk i Elżbieta Świderska.