7 edycja konkursu Perły Mazowsza

791
plakat Perły Mazowsza 2022

Ruszyła 7 edycja konkursu Perły Mazowsza, w którym mieszkańcy zdecydują o wyróżnieniu lokalnych przedsiębiorców, wydarzeń i osób związanych z kulturą, sportem czy turystyką. Do końca grudnia można zgłaszać swoje kandydatury.

W dniu 30 listopada 2022 r. rozpoczęła się 7 edycja konkursu Perły Mazowsza. Do końca roku 2022 mieszkańcy mają czas na zgłaszanie kandydatów w trzech kategoriach: Perła Przedsiębiorczości, Perła Sportu i Turystyki oraz Perła Kultury. Ideą organizowanego od 2015 roku konkursu jest integracja świata kultury ze światem biznesu i sportu, promocja lokalnego biznesu i najciekawszych inicjatyw.

Perła Przedsiębiorczości

Perła Przedsiębiorczości przyznawana jest podmiotom gospodarczym z kapitałem prywatnym, organizacjom samorządowym, instytucjom oraz osobom prywatnym. W każdej z gmin współorganizujących Konkurs zostaną wyłonione po 3 nominacje w danej kategorii. Nominacje otrzymają te firmy, które otrzymają najwięcej głosów Kapituły Konkursowej i punktów, przyznawanych na podstawie przesłanej ankiety. W kolejnym etapie swoje głosy na nominowanych oddawać będą mieszkańcy i to liczba oddanych przez nich głosów zdecyduje o tym, kto otrzyma Perłę Przedsiębiorczości podczas uroczystej gali w marcu 2023 r.

Perła Kultury

Perła Kultury to wyróżnienie dla wydarzeń kulturalnych (np. akcje plenerowe, festiwale, konkursy). W każdej z gmin, które współorganizują konkurs, zostaną wyłonione po 3 nominacje w danej kategorii. Nominacje otrzymają wydarzenia kulturalne/oferty turystyczne, które otrzymają najwięcej głosów i punktów na podstawie przesłanej ankiety. W drugim etapie zagłosują mieszkańcy. Na podstawie liczby ich głosów zostanie wyłoniona Perła Kultury Gminy. Następnie komisja ekspercka złożona z przedstawicieli kultury gmin współorganizujących Konkurs wyłoni spośród zgłoszonych kandydatów Perłę Powiatu. Główna nagroda – Perły Mazowsza przyznana zostanie perle Powiatu, która uzyskała najwięcej głosów mieszańców.

Perła Sportu i Turystyki

W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca bądź ofertę turystyczną mogą wziąć udział promotorzy sportu, drużyny sportowe i kluby, sekcje sportowe, jak również trenerzy, zawodnicy oraz miejsca, dania lokalne czy oferty turystyczne. W każdej z gmin będą wyłonione po 3 nominacje w danej kategorii. Nominacje otrzymają sportowcy, kluby sportowe, trenerzy, którzy otrzymają najwięcej głosów i punktów przyznanych na podstawie przesłanej ankiety. Spośród nominowanych, na podstawie liczby głosów mieszkańców wybrana zostanie Perła Sportu.

Jak zgłaszać perły?

Zgłoszenia może dokonać każdy chętny, można nawet zgłosić własny pomysł czy firmę. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie www.perlymazowsza.pl lub formularz papierowy i wysłać go na adres ul. Jana Pawła II 29, 05-500 Piaseczno lub skanem na adres kontakt@perlymazowsza.pl.

Organizatorzy przygotowali nagrody również dla zgłaszających swoich kandydatów.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni na finałowej Gali, która odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie.