Akcja liczenia wróbli i mazurków

1116
Ilustracja. Akcja liczenia wróbli i mazurków
Akcja liczenia wróbli i mazurków

Gmina Piaseczno oraz Chojnowski Park Krajobrazowy zapraszają klasy I – III do udziału w tegorocznej akcji liczenia wróbli i mazurków.

Aby wziąć udział w akcji należy przeprowadzić lekcję na temat wróbli, podczas której uczniowie powinni nabyć umiejętności rozpoznawania wróbli od mazurków. Następnie, w dniach 8-12 marca, należy wybrać się z klasą na spacer dokoła szkoły i policzyć wszystkie napotkane po drodze wróble i mazurki. Spacer może trwać dowolną ilość czasu (sugerowanym czasem trwania jest godzina lekcyjna). Po spacerze należy przesłać uzupełnioną kartę obserwacji na adres edukacjachpk@parkiotwock.pl.  Klasy, które zaobserwują najwięcej osobników otrzymają upominki ufundowane przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych oraz Gminę Piaseczno.

Do akcji zapraszamy w szczególności szkoły położone w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz w jego sąsiedztwie.

Liczymy na Państwa udział!

Wszelkie materiały przydatne do przeprowadzenia akcji (prezentacja dla uczniów, karta obserwacji oraz przykład jej uzupełnienia) znajdują się na stronie www.parkiotwock.pl

Ilustracja. nagrody w akcji liczenia wróbli i mazurków
Nagrody przewidziane w akcji liczenia wróbli i mazurków