Aromaterapia dla seniorów

94

Filia Piaseczno – Gołków Letnisko zaprasza na warsztaty “Aromaterapia dla seniorów”.
Zapraszamy 26 czerwca (poniedziałek) 2024 r. o godzinie 17:00. Spotkanie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: (22) 484 21 61 i mailowo: golkow@biblioteka-piaseczno.pl
Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić Kartę Zgłoszeniową i złożyć ją w Filii Piaseczno Gołków-Letnisko, ul. Główna 5a najpóźniej w dniu zajęć. Zgłoszenie się do udziału w warsztatach jest równoznaczne z zaakceptowaniem treści Regulaminu Warsztatów.
Węch to niezwykły system zmysłowy łączący nas w szczególny sposób z emocjami i wspomnieniami. Wszystko dlatego, że zapachy trafiają bezpośrednio do układu limbicznego, który u człowieka stanowi ośrodek emocji, pamięci, przyjemności i uczenia się. Żadne inne doznania zmysłowe nie budzą w nas uczuć w taki sposób, jak zapachy.
Aromaterapia to metoda wykorzystująca moc olejków eterycznych. Muszą one być jednak produktem wysokiej jakości, produkowane w naturalny sposób z surowców pochodzenia roślinnego. Do ich produkcji powinno się zatem wykorzystywać drewno, kwiaty, korzenie, ziela, owoce, korę, czy nasiona.
Aromaterapia nie jest nowym zagadnieniem – właściwości lecznicze ekstraktów pozyskiwanych z roślin znane są od wieków. Mają wpływ na wiele aspektów życia, nie tylko natury psychicznej, ale i fizycznej. Dzięki niepowtarzalnej strukturze chemicznej każdy olejek eteryczny przynosi użytkownikowi określone korzyści. Niektóre mają właściwości kojące i przywracające równowagę, wspierają zdrowie, odporność, sen czy pielęgnację ciała, inne natomiast znane są ze swojego energetyzującego i poprawiającego nastrój charakteru.
Podczas spotkania poczujesz siłę i moc jaką mają naturalne olejki (działają nawet do 70 razy silniej niż zioła) na przykładzie produktów firmy doTERRA, wąchając wybrane z nich.
Dodatkowo dowiesz się:

czym są naturalne olejki eteryczne;
dlaczego jakość olejków eterycznych jest tak ważna;
metody stosowania olejków eterycznych;
jak wspierać siebie i swoich najbliższych;
właściwości najbardziej „popularnych”, ale zarazem najbardziej wszechstronnych i skutecznych olejków eterycznych.

Po takim doświadczeniu ocenisz, czy w Twoim życiu to też jest brakujący element!
Każdy uczestnik dostanie próbkę olejku.
Artykuł Aromaterapia dla seniorów pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Aromaterapia dla seniorów