#BePolishAtHome

1962

Projekt #BePolishAtHome realizowany za pośrednictwem mediów społecznościowych skierowany jest do uczniów klas 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu oraz mieszkańców Malezji i Borneo.

Dzięki współpracy Katarzyny Kalus nauczycielki szkoły w Józefosławiu oraz jej przyjaciółki zamieszkującej na stałe w Malezji udało się stworzyć projekt promujący nasz kraj za granicą.

Akcja #BePolishAtHome organizowana jest przez Departament Dyplomacji Publicznej przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych i realizowana jest za pośrednictwem facebooka oraz instagrama.

Spędzając czas kwarantanny społecznej w domach, dzieci biorące udział w projekcie mogą zaprezentować swoje umiejętności językowe, technologiczne i artystyczne oraz kulinarne.

Na czym to polega? Uczniowie szkoły w Józefosławiu otrzymują zadanie zrobienia krótkiego filmiku, a co tydzień podejmowany jest nowy tematy filmowy. Pierwszą akcją było dekorowanie świątecznych jajek, drugą wykonanie ulubionego polskiego dania, trzecią – dania z jabłek (promocja polskich jabłek).

Uczniowie wykonują filmiki w języku angielskim, a te wysyłane są do Malezji, po czym akcja ogłaszana jest w Kuala Lumpur gdzie mieszkańcy Malezji oraz Borneo mają za zadanie odtworzenie wybranego zadania, bazując na filmikach uczniów. W odpowiedzi przesyłają swojego video do Ambasady RP w Malezji.

Akcja jest doskonałym sposobem promocji naszego kraju a także dodatkowym zadaniem edukacyjnym dla uczniów chcących wziąć w niej udział.

Zachęcamy Państwa do śledzenia projektu, który zrodził się z naszej gminie:

www.twitter.com/PLinKualaLumpur

www.instagram.com