Bezpieczna choinka – każdy może sobie wziąć ozdobę

1936
Choinka z odblaskami
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Przed Komendą Powiatową Policji w Piasecznie stanęła choinka ozdobiona między innymi odblaskami przekazanymi przez gminę Piaseczno.

Policyjna choinka promuje bezpieczeństwo pieszych.

– Nasza choinka jest wyjątkowa i świeci przykładem w ciemności. Ubrana w odblaski czeka na wszystkich mieszkańców naszego powiatu, by mogli świecić przykładem tak jak ona – reklamuje swoje świąteczne drzewko piaseczyńska policja. Od środy 7 grudnia 2022 r. każdy z mieszkańców może przyjść i nieodpłatnie zdjąć wybrany przez siebie odblask. Straż miejska w Piasecznie przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie ponad 2 tysiące elementów odblaskowych, które są przekazywane mieszkańcom podczas organizowanych przez policję spotkań dotyczących bezpieczeństwa na drodze, między innymi w naszych szkołach i przedszkolach. Teraz te niewielkie elementy, które zdecydowanie poprawiają widoczność pieszego, a tym samym zwiększają jego bezpieczeństwo na drodze, można również samemu zdjąć z choinki.

Odblaskowe elementy można łatwo przypiąć np. do plecaka, torby czy zamka w kurtce. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo w te zimowe miesiące, kiedy wcześnie zapada zmrok.