Bezpieczny Rower

1075

Zakupione w kwietniu przez Gminę Piaseczno miasteczko ruchu drogowego służy uczniom piaseczyńskich szkół,  przystępującym do egzaminu na kartę rowerową.

13 czerwca ponad setka uczniów pierwszych trzech placówek ( Szkoły Podstawowej  nr 1 oraz szkół w Głoskowie i Jazgarzewie), przetestowała miasteczko do aktywnej jazdy na rowerze podczas egzaminu na kartę rowerową. Dzieciom kibicowała Wiceburmistrz Hanna Kułakowska- Michalak, która w ramach promocji bezpieczeństwa na drodze,  rozdała uczniom opaski odblaskowe.

– Dziękuję Straży Miejskiej oraz Policji Powiatowej w Piasecznie za zaangażowanie
w przeprowadzeniu egzaminu dla młodzieży – mówi II Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska – Michalak. Cieszę się, że nasze rowerowe miasteczko daje uczniom możliwość podejścia do testu na terenie Gminy Piaseczno. W latach ubiegłych dzieci musiały bowiem jeździć w tym celu do Góry Kalwarii – dodaje  Wiceburmistrz.

Promując bezpieczne zachowania na drodze Gmina Piaseczno już dziś zaprasza mieszkańców na rynek miejski w sobotę 28 lipca, gdzie będzie można wziąć udział w wydarzeniu  sportowo – rekreacyjnym „Piaseczno Kocha Rower”. W ramach imprezy, która odbędzie się w godzinach 12.00 -18.00, przeprowadzone zostaną, pod okiem instruktora, zajęcia dotyczące doskonalenia techniki jazdy na rowerze. Będzie można pojeździć po torze typu „pumptrack”, składającym się z 34 elementów muld, band oraz łączników, które po połączeniu ze sobą tworzą pętle. Dostępne będzie także miasteczko ruchu drogowego i  darmowy serwis rowerowy. Chętni będą mogli przygotować koktajl owocowo-warzywny jeżdżąc na Fruit Bike’u. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w strefie malucha. Impreza wpisze się w święto policji, które odbędzie się tego samego dnia w Piasecznie.