Bezpieczny Senior

593
Bezpieczny senior. Spotkanie z seniorami, na zdjęciu policjanci, wiceburmistrz oraz koordynator ds. senioralnych.
foto Archiwum UMiG Piaseczno

Gmina Piaseczno we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie kontynuuje coroczną akcję edukacyjną „Bezpieczny Senior”.

W maju i w czerwcu zrealizowany zostanie cykl 13 spotkań w organizacjach senioralnych: klubach seniora w Jastrzębiu, Złotokłosie, Woli Gołkowskiej, Józefosławiu, Zalesiu Górnym, Gołkowie, Żabieńcu, Głoskowie, Piasecznie, Runowie oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Tematem będzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo – w aspekcie ruchu drogowego, bezpieczeństwa osobistego, cyfrowego i konsumenckiego. Spotkania prowadzi asp. Magdalena Gąsowska we współpracy z innymi funkcjonariuszami piaseczyńskiej komendy.

– Akcja realizowana od wielu lat może wydawać się powtarzalna, niepotrzebna wręcz nudna. Jednak zmieniają się metody przestępców, zasady bezpieczeństwa a nasza pamięć jest ulotna, dlatego o bezpieczeństwie nigdy za wiele – mówi koordynator ds. senioralnych Krzysztof Kasprzycki. Współpraca Gminy i Komendy Powiatowej Policji w tym zakresie jest niezwykle ważna i na pewno będzie kontynuowana w kolejnych latach.