Canva, negocjacje, autoprezentacja i inne warsztaty w Centrum Przedsiębiorczości

1181
Piaseczyńskie Centrum Przedsiębiorczości. Na zjdęciu grupa słuchaczy i wykładowczyni.
Szkolenie w Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie / foto MGOPS Piaseczno

Koniec roku zapowiada się ciekawie dla wszystkich osób, które chciałyby postawić na swój rozwój zawodowy oraz osobisty. Wszystko to za sprawą szerokiej oferty szkoleń, spotkań i warsztatów, z której mieszkańcy naszej gminy mogą korzystać zupełnie bezpłatnie w piaseczyńskim Centrum Przedsiębiorczości.

Listopad Centrum Przedsiębiorczości rozpocznie od ciekawej propozycji dla osób chcących poprawić swoje umiejętności promowania się w sieci – warsztatu „Canva dla początkujących”. Warsztat odbędzie się w czwartek 9 listopada w godzinach 9.00–15.00. Zagadnienia, które omówione zostaną w formie wykładów, prezentacji i praktycznych ćwiczeń, to m.in. prezentacja narzędzia Canva, przedstawienie jego zalet i możliwości oraz podstawowych funkcji, tworzenie prostych projektów graficznych, przedstawienie zaawansowanych funkcji programu, takich jak animacje i efekty specjalne, publikowanie i udostępnianie projektów.

Kolejne warte uwagi wydarzenie to szkolenie „Negocjacje – poziom średniozaawansowany”. Szkolenie zaplanowane jest na wtorek 14 listopada w godzinach 9.00–15.00. Uczestnicy szkolenia zdobędą praktyczną wiedzę na temat procesu negocjacji oraz poznają popularne triki negocjacyjne. Pozwoli to na osiąganie możliwie najlepszych wyników negocjacji przy zachowaniu dobrych relacji z klientem. Program spotkania obejmie m.in. odgrywanie scenariuszy, analizę autentycznych problemów, praktyczne ćwiczenia i moderowaną dyskusję, co pozwoli na maksymalne dopasowanie przekazywanych treści do biznesowych potrzeb uczestników.

Spośród innych wydarzeń warto wymienić interesujące szkolenia i warsztaty, takie jak „Autoprezentacja i komunikacja publiczna”, „Rozwój kariery zawodowej kobiet powracających na rynek pracy” oraz „Komunikacja w zarządzaniu”.

W trakcie szkolenia „Autoprezentacja i komunikacja publiczna” zajmiemy się takimi zagadnieniami jak techniki mówienia i komunikacji publicznej, a także skuteczne tworzenie autoprezentacji, opisu firmowego i prezentacji pomysłu biznesowego. Efektem szkolenia będą krótkie filmiki zawierające prezentacje uczestników. Szkolenie odbędzie się we wtorek 21 listopada w godzinach 9.00–15.00.

Szkolenie „Rozwój kariery zawodowej kobiet powracających na rynek pracy” dedykowane jest kobietom, które pragną efektywnie planować i realizować swoje cele zawodowe. Tematy, które poruszymy w trakcie szkolenia, to m.in. prezentacja siebie i swojego doświadczenia, planowanie kariery po przerwie zawodowej, zarządzanie karierą, kluczowe kompetencje dla sukcesu zawodowego, wyzwania i bariery związane z płcią w środowisku zawodowym, znaczenie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Szkolenie odbędzie się w piątek 24 listopada w godzinach 9.00–15.00.

Warsztat „Komunikacja w zarządzaniu” będzie natomiast skierowany do osób, które pracują na stanowiskach liderów, kierowników, menedżerów, dyrektorów i na co dzień zarządzają ludźmi. Warsztat zostanie zrealizowany w ramach cyklu „Akademia Menedżera”. Ideą przewodnią tego cyklu jest ujęcie w przystępny sposób fundamentalnych zasad w pracy kierownika, które zagwarantują pozytywne efekty w dziedzinie zarządzania ludźmi i procesami, jakie tworzą się w relacjach międzyludzkich. W trakcie warsztatu omówione zostaną następujące tematy: przekazywanie i odbieranie informacji, efektywne sposoby egzekwowania wspólnych ustaleń, sposoby udzielania informacji zwrotnej, asertywność, radzenie sobie z gniewem innych ludzi, budowanie relacji. Warsztat odbędzie się we wtorek 28 listopada w godzinach 9.00–15.00.

Akademia Rodziny w Centrum Przedsiębiorczości

Harmonogram Centrum Przedsiębiorczości zainteresuje z pewnością również rodziców i opiekunów. Wszystko to za sprawą współpracy z Akademią Rodziny, dzięki której mieszkańcy mogą skorzystać z cyklu cieszących się dużą popularnością rodzinnych warsztatów. Przed nami dwa kończące cykl warsztaty: „Nastolatek – trudny czas w życiu rodziny” i „Kryzys psychiczny w rodzinie”. Warsztaty odbędą się w dniach 16 listopada (czwartek) oraz 12 grudnia (wtorek) i z pewnością będą stanowiły źródło wsparcia dla osób, które chcą pielęgnować bliskie relacje rodzinne w trudnym czasie buntu i przekraczania granic. Ponadto wiedza zdobyta w trakcie warsztatów pomoże rodzicom i opiekunom odpowiednio szybko rozpoznać symptomy kryzysu i wspierać dziecko w radzeniu sobie z trudnymi uczuciami.

Ostatnie spotkanie networkingowe

Rok zakończymy ostatnim spotkaniem networkingowym z cyklu „Piaseczyńskie integracje”, które odbędzie się we wtorek 5 grudnia w godzinach 18.00–20.00. Spotkania networkingowe kierowane są w szczególności do przedsiębiorców i przedstawicieli firm oraz osób planujących otwarcie własnego biznesu, a także do przedstawicieli instytucji i pracowników sektora publicznego oraz do przedstawicieli organizacji pozarządowych. Celem networkingu jest wzajemne poznanie się i nawiązanie przez uczestników relacji profesjonalnych. Spotkanie będzie moderowane, co ułatwi poznawanie się i odnajdywanie osób o zbieżnych potrzebach. Gościem specjalnym spotkania będzie Magdalena Błądek – od czterech lat związana z organizacją Top Woman in Real Estate, gdzie jako mentorka wspiera młode kobiety i młode menedżerki w ich rozwoju zawodowym w branży nieruchomości. Ekspertka branży nieruchomości komercyjnych z 17-letnim doświadczeniem zawodowym w tej dziedzinie. Doświadczona w obszarze zarządzania wieżowcami biurowymi w różnych miastach Polski oraz w rozwoju biznesu. Obecnie specjalizuje się w aspektach ESG (działania środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego w organizacjach), które stanowią czynniki pozafinansowej wyceny przedsiębiorstwa. Jest członkinią prestiżowych organizacji CCIM oraz PLGBC. Jako wieloletnia zawodniczka i kapitan narodowej reprezentacji siatkówki kobiet stawia na budowanie zespołów i siłę współpracy. Pracuje jako konsultant, trener i coach kadry menedżerskiej. Prezes Zarządu Fundacji Człowiek Może.

Szczegóły dotyczące zapisów na wydarzenia, a także informacje na temat innych działań realizowanych w Centrum Przedsiębiorczości znajdą Państwo na stronie internetowej przedsiebiorcze.piaseczno.eu w zakładce „Aktualności” lub w siedzibie Centrum przy ul. Warszawskiej 1 w Piasecznie.