Centrum Kultury w Piasecznie organizuje zajęcia dla dzieci z Ukrainy

3318
Centrum Kultury w Piasecznie organizuje zajęcia dla dzieci z Ukrainy. Na zdjęciu Przystanek Kultura z flagą Ukrainy.
foto: Joanna Ferlian-Tchózrewska

Od poniedziałku 7 marca Centrum Kultury w Piasecznie startuje z darmowymi zajęciami dla ukraińskich dzieci, które w ostatnich dniach przyjechały do naszej gminy.

Centrum Kultury w Piasecznie włącza się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy organizując zajęcia dla dzieci w kilku swoich placówkach. W ten sposób chcemy odciążyć rodziców, żeby mogli załatwić sprawy urzędowe czy poszukać pracy. Dzieci będą mogły uczestniczyć m.in. w zajęciach plastycznych, muzycznych, ceramicznych czy rękodzielniczych. Zapewnioną będą miały opiekę świetlicową, ale też możliwość obejrzenia filmu czy skorzystania z komputera.. Ofertę przygotowało już kilka placówek, zarówno w mieście, jak i w sołectwach.
– Z góry przepraszamy jeśli zabraknie miejsc, jest duże zainteresowanie – informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerami telefonów dostępnymi na stronie www.kulturalni.pl i na fb poszczególnych placówek:
Przystanek Kultura CK
Strefa Kultury CK
Dworzec Kultura CK
Klub Kultury w Złotokłosie CK
Klub Kultury w Zalesiu Górnym CK
Klub Kultury w Józefosławiu CK

Jednocześnie Centrum Kultury prosi o wsparcie osoby, które mogą pomóc w tłumaczeniu lub organizowaniu atrakcji dla dzieci. Z pewnością również przydałoby się wsparcie psychologa z językiem ukraińskim dla dzieci i młodzieży.

– Jeżeli ktoś z Państwa ma zbędne materiały plastyczne, takie jak blok, kredki czy plastelina — bardzo chętnie je przyjmiemy. Akcja jest spontaniczna, ale w jakże dobrej sprawie. Trzymajcie kciuki za nas i za naszych gości! – apelują pracownicy Przystanku Kultura, którzy przygotowują zajęcia dla dzieci od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 15.00.

з понеділка, 7 березня, Культурний центр у Пясечно розпочинає безкоштовні заняття для українських дітей, які нещодавно прийшли до нашої гміни. Ми хочемо розвантажити батьків, щоб вони могли вирішувати службові справи чи шукати роботу. Мистецтво, музика, кераміка, уроки рукоділля, перебування в клубі, перегляд фільмів – багато наших закладів підготували таку пропозицію. Заздалегідь приносимо вибачення, якщо місць не вистачає, є великий інтерес… детальна інформація по телефону та на сайтах