Ciąg dalszy dekorowania Piaseczna

1272

Dzięki  Stowarzyszeniu Ciąg Dalszy Nastąpi, przy wsparciu Gminy Piaseczno, centrum naszego miasta po raz kolejny  nabrało nowych kolorów.

Stowarzyszenie CDN postanowiło przywitać wiosnę  w nietypowy sposób. Dzięki inicjatywie Moniki Galerczyk-Pułki, przy pomocy rękodzielniczek z Piaseczna i okolic: Katarzyny Jezierskiej-Tratkiewicz, Małgorzaty Jaronowskiej, Uli Misiun i Joanny Mitter stowarzyszeniu udało się osadzić w przestrzeni miejskiej niezwykły rower i parasol. Oba przedmioty ubrane zostały w ręcznie wykonane dzieła z włóczki i sznurka. Także drzewka w bezpośrednim sąsiedztwie Skweru Kisiela udekorowane zostały wydzierganymi osłonkami.

– Poprzednia inicjatywa przyozdobienia rzeźb Józefa Wilkonia w ręcznie robione szale, spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców Piaseczna. Mamy nadzieję, że i tym razem wpłyniemy na ocieplenie przestrzeni miejskiej i wywołamy uśmiech na twarzach mieszkańców  – mówi Monika  Galerczyk-Pułka ze Stowarzyszenia CDN – Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację projektu za pomoc, szczególnie Biuru Promocji i Informacji Gminy Piaseczno i  Wydziałowi Utrzymania Terenów Publicznych  oraz kawiarni Czarna Caffe – dodaje.

Wydarzenie wsparły dzieci z klas siódmych Szkoły Podstawowej w Chylicach wraz z nauczycielką panią Moniką Oksiutycz, które rozdawały przechodniom kwiaty i cytaty z wiosennych wierszy. Do happeningu pod hasłem „Uśmiechnij się na wiosnę” włączyli się także Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz oraz I Zastępca Burmistrza Hanna – Kułakowska Michalak, którzy pomogli  przyozdobić przestrzeń miejską.

Zapraszamy mieszkańców do spaceru i  obejrzenia wiosennej odsłony Skweru Kisiela.