COVID-19 – Zmiany organizacyjne w CEM

11186
CEM-front-foto: archiwym Biura Promocji i Kultury

Z powodu dodatniego wyniku testu na Covid -19 u jednej z nauczycielek szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie od środy ulegnie zmianie organizacja pracy młodszych klas.

Po uzgodnieniach z Sanepidem kwarantannie zostało poddanych 10 nauczycieli wraz z rodzinami, mieli oni bowiem kontakt z zakażoną podczas rady pedagogicznej.

Uczniowie nie mieli kontaktu
Nauczyciele ci zostali skierowani na testy i jeśli ich wynik będzie ujemny powrócą w przyszłym tygodniu do pracy. Zakażona nauczycielka nie miała kontaktu z uczniami i nie była obecna na rozpoczęciu roku szkolnego. Dlatego Sanepid nie wskazuje na konieczność pozostawienia dzieci w domu.

Zmiany organizacyjne w klasach
Jednak z powodu nieobecności większości nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego cztery klasy II od dnia jutrzejszego przejdą na naukę zdalną. Uczniowie klas I i III przychodzą normalnie do szkoły. Dla tych oddziałów będą odbywały się lekcje z wyznaczonymi do zastępstw nauczycielami.
Szczegółowe informacje zostaną przekazane poprzez dziennik elektroniczny.
Klasy 4-8 będą funkcjonały normalnie według planu lekcji.

Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu po poznaniu wyników testów pozostałych nauczycieli sytuacja w szkole powróci do normy.