Cykl warsztatów – Jak mówić? Jak słuchać? czyli Empatyczna Szkoła dla Rodziców

203

Dla kogo?
Dla rodziców i wychowawców, którzy chcą świadomie wspierać w rozwoju swoje dzieci i którym zależy na budowaniu z nimi relacji opartych na szacunku i zaufaniu.
Gdzie?
W Oddziale dla Dorosłych Biblioteki Głównej.
Kiedy?
Cykl 10 warsztatów rozpocznie się 13 września 2021. Kolejne spotkania odbywać się będą w poniedziałki, do 22 listopada włącznie. Zawsze w godzinach 17:30-20:30.
Cena: 40 zł za cały cykl warsztatów
Celem warsztatów jest wsparcie Rodziców: 

w większym rozumieniu siebie i swoich dzieci;
w zarządzaniu swoimi emocjami tak, by mogli wspierać dzieci w przeżywaniu ich emocji;
w braniu odpowiedzialności za swoje potrzeby;
w nauce umiejętności lepszego porozumiewania się z dziećmi;
w zwiększeniu w swoim rodzicielstwie zaufania, radości i lekkości.

Najważniejsze zagadnienia:
Więź w rodzinie, granice, uczucia i potrzeby, zachęcanie dziecka do współpracy, kary i konsekwencje, rozwiązywanie problemów i konfliktów, zachęcanie dziecka do samodzielności, uwalnianie dziecka od grania ról, pochwała i wzmacnianie w dziecku samooceny.
Prowadząca: 
Agnieszka Podleśna, trenerka komunikacji empatycznej i coach; prowadzi warsztaty z komunikacji dla dorosłych, rozwojowe grupy wsparcia i warsztaty dla rodziców. Pracuje również indywidualnie, wspierając ludzi, by z łagodnością i odwagą realizowali swoje cele. Prywatnie żona i mama piątki dzieci.
Więcej o prowadzącej:
strona internetowa – www.agnieszkapodlesna.pl
Facebook – https://www.facebook.com/KochacBardziej

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć ją do Oddziału dla Dorosłych Biblioteki Głównej lub odesłać mailowo na adres cemdorosli@biblioteka-piaseczno.pl. Zgłoszenie do wzięcia udziału w warsztatach jest równoznaczne z zaakceptowaniem treści Regulaminu Warsztatów. Liczba miejsc jest ograniczona.
Artykuł Cykl warsztatów – Jak mówić? Jak słuchać? czyli Empatyczna Szkoła dla Rodziców pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Cykl warsztatów – Jak mówić? Jak słuchać? czyli Empatyczna Szkoła dla Rodziców