Do medali zabrakło niewiele

1023
Grupa zawodników z trenerem podczas Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym - Grodzisk Mazowiecki 2020
Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym - Grodzisk Mazowiecki 2020

W rozegranych w Grodzisku Mazowieckim Mistrzostwach Polski Żaczek i Żaków rywalizowało po 64 najlepszych dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 2009 i młodszych. Wśród nich znalazło się 4 reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego Return Piaseczno – Wiktoria Wience, Patryk Burakowski, Konrad Burakowski i Patryk Dubiniak.

Indywidualnie najdalej, bo aż do ćwierćfinału awansowała Wiktoria Wiencek. Zawodniczka, dla której było to zakończenie debiutanckiego sezonu na arenie krajowej, pokonała dużo wyżej rozstawione rywalki i niespodziewanie dla postronnych obserwatorów (Wiktoria była rozstawiona z numerem 56) uzyskała awans do najlepszej “ósemki”. W meczu o medal lepsza okazała się najwyżej rozstawiona Anna Ulatowska z Wrocławia. W grze deblowej o medal otarli się bracia Burakowscy, którzy we wcześniejszej fazie turnieju wyeliminowali swojego klubowego kolegę Patryka Dubiniaka, grającego w parze z Bartoszem Ziembą z Giżycka. Mecz ćwierćfinałowy nie ułożył się dla zawodników z Piaseczna korzystnie i musieli zadowolić się 5 miejscem w turnieju.

Te bardzo dobre wyniki pokazują, że szkolenie młodych tenisistów stołowych w Piasecznie wciąż stoi na wysokim poziomie i w przyszłości możemy liczyć na podium w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Łącznie w kategorii Żaczek i Żaków sklasyfikowano w kraju ponad 900 zawodników i zawodniczek, a reprezentanci UKS Return Piaseczno w klasyfikacji klubowej uplasowali się na 4 miejscu.