Dołącz do akcji “Godzina dla Ziemi WWF”

761
Godzina dla Ziemi

Zapraszamy mieszkańców Piaseczna do udziału w promującej ideę ochrony środowiska akcji “Godzina dla Ziemi WWF”, która wybije w tym roku w sobotę 28 marca o godz. 20:30.

“Godzina dla Ziemi WWF” to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Tegoroczna edycja akcji odbędzie się pod hasłem „Nie tamujmy rzek, niech płyną”. Do niedawna żyliśmy w przekonaniu, że tamy służą ludziom i przynoszą wiele korzyści – chronią przed powodziami, a powstające przy nich zbiorniki zaporowe gromadzą wodę, tym samym zapewniając nam ją w okresach suszy. Z przeprowadzonych przez WWF badań wynika, że niemal połowa Polaków uważa, że tamy nie są szkodliwe dla środowiska. Musimy jednak wszyscy dostrzec to, jak bardzo się myliliśmy, chcąc regulować i trzymać rzeki w ryzach. Najwyższy czas powiedzieć to głośno: tamy nie są dobre ani dla ludzi ani dla środowiska! Nie stanowią dobrego zabezpieczenia przed powodziami, pogłębiają problem suszy, z którym w obliczu zmiany klimatu będziemy musieli
się coraz częściej mierzyć. WWF Polska w ramach tegorocznej kampanii “Godzina dla Ziemi
WWF” chce przedstawić Polakom całą prawdę o tamach i pokazać, co można zrobić, aby
uniknąć ich szkodliwego wpływu zarówno na ludzi, jak i środowisko.

O godz. 20.30 w sobotę 28 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności
z ideą ochrony naszych polskich rzek. Więcej informacji na temat kampanii znaleźć można na stronie www.godzinadlaziemi.pl a także w wydarzeniu na FB 28 marca gaszę światło na godzinę! | STOP Tamom!

ŹRÓDŁO: WWF Polska