Podpisanie umowy na budowę chodnika w Bogatkach. Na zdjęciu 6 mężczyzn i kobieta, prezentują podpisane dokumenty.
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

W dniu 14 grudnia 2022 r. podpisana została umowa na II etap budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 722 w Bogatkach.

Na tę inwestycję mieszkańcy wsi czekali od wielu lat. Przecinającą miejscowość drogą wojewódzką 722 porusza się średnio 6,5 tysiąca pojazdów na dobę. Oprócz licznych domów jednorodzinnych, przy ul. Królewskiej zlokalizowany jest Klub Kultury, filia Biblioteki Publicznej w Piasecznie oraz sklepy. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich buduje wzdłuż drogi 2,5 km chodnika. Umowa z wyłonionym w przetargu wykonawca została podpisana w Bogatkach 14 grudnia 2022 r.

– Cieszę się, że mimo bardzo wysokich kosztów budowy tego chodnika, inwestycja zostanie jednak zrealizowana. Długi odcinek prostej drogi często kusił kierowców do jazdy z dużą prędkością, a piesi niejednokrotnie musieli poruszać się skrajem jezdni narażając się na duże niebezpieczeństwo – mówił przy okazji podpisania umowy burmistrz Daniel Putkiewicz. – Dziękuję Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich oraz samorządowi mazowieckiemu za tę i inne inwestycje drogowe realizowane na terenie naszej gminy.

 

Gmina Piaseczno wspiera realizację zadań przez innych zarządców dróg. W przypadku odcinka drogi 722 w Bogatkach to właśnie gmina Piaseczno wykonała i sfinansowała projekt budowy 2,5 km chodnika wraz z odwodnieniem. Dzięki staraniom radnego Sejmiku Mazowieckiego Piotra Kandyby w budżecie województwa zostały zapewnione środki na realizację inwestycji. Budowa pierwszego, liczącego 1 km etapu, zakończyła się w sierpniu br. i kosztowała 2,6 mln zł. Kilka dni temu Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył postępowanie przetargowe na budowę II etapu. Nowy chodnik wraz z odwodnieniem powstanie na odcinku 1,5 km. Koszt tej inwestycji to już 6,3 mln zł. Roboty potrwają 10 miesięcy.